Pride

30. srpna 2015 v 18:33 | Justinka |  Filmy
Jestli si myslíte, že jsem zapomněla, že jsem vám tu už s haldou fotek o Pride referovala, tak to tak není!


Snažím se vás nalákat na film PRIDE, který jde u nás právě do kin. Ehm, já ho už tedy viděla dřív, pššš, a proto musím
hulákat do světa: " Jděte na něj také!"

Jistě si umíte najít program vám blízkého kina, ale já radím zajít do Výletního kina Smíchov dnes v půl desáté na Hořejší nábřeží. To je letní kino s úžasnou atmosférou (výhled na Vyšehrad, Vltavu a Železniční most). Sedí se dle vaší peněženky na dekách, sedátkách nebo obřích polštářích. Začíná se hrát, až se setmí, takže kolem 21.30-22.00

A teď už k filmu...

U většiny filmů mě sem tam napadá, že by to nemuselo být tak dlouhé. Tady ani náhodou. Hltáte film a říkáte si, že je podle skutečnosti. Tak to tedy sakra doufám, jelikož já bych si takovýhle svět dost přála. Jsem asi naivní, ale tohle dílko, kde jde hlavně o solidaritu, spřízněnost, aktivismus, pochopení se a trochu sentimentu se mi dost líbilo.

Nechci spoilerovat, tak je dost těžké vyjádřit se k ději. Filmem nás provází příběh kluka, který se na začátku přijde mrknout na Pride. Bojí se. Bojí se přidat, bojí se k tomu, že takový je i přiznat, ze všeho je vykulený. Ale...
Sebere odvahu a rovnýma nohama skočí, ani sám neví jak, přímo ke zrodu hnutí Lesbians and Gays Support the Miners (LGSM). Dostane se k lidem, kteří už jsou dál, neřeší svou sexualitu. Chtějí s tím něco dělat, chtějí řešit nejen sebe, ale i ostatní. Někomu pomoct. Právě probíhající dlouhodobá stávka horníků je příhodná.
A tak se vydávají sbírat peníze pro horníky. K jejich překvapení peníze od nich se nikomu najednou tak moc nehodí.
Najdou se horníci, kteří našetřený dost velký obnos budou chtít? Ale jistě, že najdou a vyklubou se z nich fajn sympaťáci. Nebylo by to zajímavé, kdyby se tam navyskytla také nějaká záporná nána. A tahle je tedy vážně echt. A film se už řádně rozjíždí...

Opravdu mě zajímají věci, které jsou podle skutečnosti. Co předcházelo tomu, že jsme se dostali až... např.Prague Pride 2015 připadá vám, jak jsme teď moderní, že? Registrované partnerství a homosexuálním lidem se žije celkem fajn.
A jak to bylo dřív? Začala jsem číst knihu Cesta růžového trojúhelníku, doporučuju. Překvapivě vás to neutvrdí jen v názoru, že to tito lidé měli vždycky mnohem těžší (ale ještě jsem knihu nedočetla).

Kdo by si řekl, že ho horníci, stávky a cizí problémy nezajímají, tomu musím říct, (že by se měl vzpamatovat:D) že je opravdu nač koukat. Hrají zde samí dobří herci, kteří film docela vytáhli nahoru. Kromě Imeldy Staunton, kterou byste si přáli mít poblíž, kdyby šlo do tuhýho, tu je strhující a okouzlující Ben Schnetzer jakožto Mark, Andrew Scott, který
dostal za svůj výkon dokonce cenu a musím říct, že všichni to hají uvěřitelně. Mihne se i Russell Tovey, to pro ty, kteří si ho zamilovali v Looking.
Koho nesmíte přehlédnout je Freddie Fox (což se nestane, jelikož jak se někdo menší a blond, napadá vás doufám Justin) tady má menší roli Joshe, která mě velmi rozradostnila, ale stojí za to jen kvůli němu koukat na seriál Cucumber.

Ale mě učaroval mladičký George MacKay.

Ze začátku plachý, postupem času mnohem sebevědomějíší Bromley, tedy Joe jsem myslela:D
Možná se pletu a je to jen moje vroucné přání, ale nemohla jsem si pomoc. Ten kluk byl situován možná chtěně, možná ne, do Heatha Ledgera. Jistá podoba tam je, to rozhodně. A když ho ke konci filmu uvidíte v podobné bundě s kožíškem, tak... jako by ze Zkrocené hory vypadl. Je to úplně jinde, ale člověk by si přál, aby takhle mohl Ennis žít.

Takže neotálejte a běžte na to do kina. Protože dobrý gay film v kině se zastihne jen málokdy, tak proč si ho neužít.:-)
Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám to líbilo.:-)
Vaše Justinka

PS: naočkovala jsem Jane a ono to vyšlo:D
Můžeme se těšit na novou RPS s Galem a Randym už od prvního září na jejím blogu!!!

PS2: Kdo by se rád koukl na recenci, kde se dozví o Pride víc, tak může TADY!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luczaida | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 19:59 | Reagovat

Nedávno jsem se dívala na odvážné palce a Ivča nebo jak se jmenuje se tam nad tím rozplývala, takže neváhám, že se na ten film podívám :33

2 Justinka | Web | 30. srpna 2015 v 20:26 | Reagovat

[1]: Nooojooo, když to říká Ivča:D Ne, sranda! Odkaz na Odvážné palce je úplně na konci. Moc ráda na ně koukám.

Doufám, že dáš vědět, jak se ti to líbilo, jelikož já byla dost unešená a to jsem to viděla dvakrát!

3 luczaida | E-mail | Web | 31. srpna 2015 v 22:30 | Reagovat

[2]: Mám to uložený už i v záložkách, tak bacha :D

4 Jane | Web | 1. září 2015 v 13:59 | Reagovat

Tak tenhle film mám stažený už dlouho. Teď se na něj asi konečně i podívám :-D

5 Justinka | Web | 1. září 2015 v 17:01 | Reagovat

[3]: Ivča, Honzík, Saša a Franta - to je moje:D Každou sobotu! O tebe chci slyšet, že to vytáhneš ze záložek a koukneš na to! Brzy! Abychom se mohly rozplývat společně:D Chybí mi to!
Jsem se nějak rozjela, jen jsem si povolila po QAF White Collar, tak už miluju Cucumber... Kam tohle povede? :D

[4]:Koukni! Stojí to za to!
Na začátek šk. roku je to to pravé optimistické:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015