V lochu 4.část

3. března 2015 v 9:28 | Justinka |  V lochu

WHITE COLLAR
Bez varování4.díl

Už jste trochu stihli poznat Neala. No, rozhodně o něm víte víc, než kdokoli ostatní, vhledem k tématu, kterým jsme začali a vzhledem k jeho fantaziím. Také víte, že Neal je trestanec, frajer a dobrý přítel Petera Burkea. Ale nejspíš ani netušíte, jak moc je dobrý a v čem. Za tu dobu, co je u FBI, zažil, vyřešil a přežil takové věci, že slavný James Bond by padl na zadek a Hollywood by z toho udělal několik filmů.

Nebudeme rozhodně případ po případu rozebírat, jak moc byl Neal FBI užitečný, ale stalo se toho opravdu hodně. I přes svou nechuť ke zbraním byl Neal vystaven smrtelným nebezpečím víc, než by si dokázal ještě před pár lety představit. Vždyť se mu dokonce letící kulka zaryla do hrudi, tedy do bible, kterou držel na své hrudi. Díky agentu Fowlerovi se Neal dostal dokonce na chvíli zpět do vězení a byl přinucen, kvůli záchraně Kate se vydat na hon za velice cennou a velice neobyčejnou hrací skříňkou. Ale to, co opravdu potřebujete vědět, je že Nealova dívka, Nealův partner a spřízněná duše, možná už nebyla tak spřízněná duše a partner, ale to nic neubírá na faktu, že Kate…, že Kate zemřela.
A i když, Neal byl ochoten tvrdit, že on měl být v tom letadle s ní, což by se také stalo, kdyby ho Peter nezdržoval loučením, jelikož nebyl ochoten ho pustit, bez vysvětlení, protože Nealův odchod byla podle něj největší chyba jeho života.
Neal chtěl nastoupit a věděl, že jediný Peter mu to mohl rozmluvit. Cítil strašný pocit viny. Měl být s Kate, měl s ní zemřít a on, on dal přednost Peterovi. Nebyl schopný ho opustit. Alespoň ne, jen tak lehce…
Možná, že…
Možná, že to přivolal? Miloval Kate, chtěl ji najít, ale Peter… Peter tu byl. Byli si tak blízcí. Peter byl jediný člověk, kterému kdy opravdu věřil. A to už něco znamenalo.

A tak, když překonal prvotní období stesku a smutku, zažral se do práce.
Byl vděčný, že na něj každý den v kanceláři čekají, nyní už dobří přátelé, ale i nové a nové případy.
Kate se už nemohla vrátit. Čím víc vzpomínka na Kate bledla, tím víc si uvědomoval, že mu nic nestojí v cestě. Tedy čistě teoreticky. Nestálo nic v cestě
k novému vztahu, po kterém netoužil. Toužil po Peterovi, který byl naprosto nedostupný. Neal viděl jejich lásku každý den. Nic by nemohlo přesvědčit Petera, aby se toho vzdal nebo se něco změnilo. To si tenkrát Neal myslel, když po dlouhém dnu v terénu vstoupil do svého domova. Ano, podkroví u June, měl opravdu rád, ať si Mozzie o něm říkal a myslel cokoliv. Pro Neala to byl domov. Ani v nejmenším Neala nepřekvapilo, že na stole byla otevřená láhev, jeho láhev, výborného vína a nebezpečně blízko ní seděl Moz.
Jak se ukázalo, nesedí tam jen, aby vychutnal ten vynikající Merlot. Čekal na Neala. Měl neodkladnou zprávu pro Neala.
"Viděl jsi dnešní noviny?" procedil skrz zuby a ucucl vína.
Neal pohlédl na temnou oblohu venku a vysvětlil, že dnes ještě ani nestihl oběd.
Zatímco se Neal převlékal z elegantního obleku, Moz navršil na talíř od všeho trošku a vyrobil obloženou mísu, která se skvěle hodila k vínu, ale Neala by zasytila. Oba pak usedli ke stolu.
"Přečti si noviny," kývl směrem k nim Mozzie hlavou.
Neal by si raději dal večeři, ale vzal tiskařskou černí potřísněný papír do rukou.
Hned na první straně byl článek, který Moze nenechával zjevně chladného.

Senzace! Objeven dlouho ztracený Picasso!
Avignonské slečny se našly v pozůstalosti Corneliuse Gurlitta...
Neal to nechápal. Zapíjí Nealovým vínem jeho zradu? Avignonské slečny byly naposledy, co Neal věděl v jejich skladu. A jestli je Moz bez jeho vědomí "hodil" na trh, tak… Upřel přísný pohled na Mozzieho.
"To jsem nebyl já! To nám jen někdo chce ošklivě znehodnotit majetek. A to se musí zarazit! Jak řekl Platón:"Všechny války vznikají pro hmotné statky."
Neal se pohrdlivě ušklíbl, musel si to ještě rozmyslet. Tohle by mohlo rozpoutat opravdu válku. Válku mezi ním a Peterem. Na konci,které by mohli s Mozziem přijít nejen o sklad nabitý dávno ztraceným uměním, který opět přivedli na svět, i když zatím jen tajně, do jednoho supertajného skladiště, ale mohl by přijít i o Petera. Jeho přátelství a důvěru.
Nakonec jediné, co Mozovi dovolil, byl anonymní telefonát s použitím měniče hlasu. Moz naskřehotal velmi kvalitní nahrávku na velitelství FBI, aby se tím opravdu museli zabývat.
Brzy se případ znovu nalezeného Picassa, leč údajně falešného dostal na Peterův stůl. A tím i na stůl celého oddělení White collar.
"Hmm, tak tady ten… anonym," Neal měl pocit, že Peter zcela jasně uvažoval nad vyslovením slova Mozzzie, ale třeba byl jen trochu paranoidní, " tvrdí, že jeho babička byla osobně přítomna při spálení Avignonských slečen němci."
Diana protočila oči.
"Je to jen anonym, může lhát, může to být pravda, je to jen jedna paní povídala…"
"Nicméně se na to zítra podíváme, když si to vedení žádá," rozhodl Peter a nikdo se už dál nebránil.

Do zítřka se situace, ale trochu změnila.
Kdyby to Elizabeth věděla, že si tou jedinou větou, zabije šanci na příjemné večerní milování s manželem, jelikož se z něj stane po pokoji pochodující mozek, možná by raději mlčela. I když byla to Elizabeth, která se sice ráda milovala, ale také ráda Peterovi ochotně pomohla, takže třeba také ne. Takže, když u večeře El zmínila, že dnes dostala velmi urgentní zakázku, být pořadatel aukce, na které se bude dražit ten právě nalezený Picasso, Peter nedokázal přestat přemýšlet proč?
El sice už měla v oboru dost dobré jméno, přesto nemohla trumfnout slavné aukční domy jako je Christie´s . Proč si nálezce vybral právě ji? A proč na prodej tak pospíchá? A není za tím vším Mozzie a Neal? Peter měl pořád podezření, že tu něco nehraje, že se jim nějakým zázrakem zdařilo vzácné umění zachránit a on jen nemůže přijít na to jak. Bylo za tím spousty otázek, které by měly být zodpovězeny. Proto druhý den Peter nebyl příliš dobře vyspaný a ani naladěný. A to i přes to, že se Neal neobvykle snažil. Potkali se náhodou už cestou do práce a Neal předal Peterovi ranní kávu, kterou pro něj měl už koupenou. A nebyla to nějaká břečka, to Peter pozná. Tahle byla italská…


Celý tým se sešel v zasedačce. Peter přispěl informací o aukci a myslel si, že bude mít nejlepší informace ze všech. Tým ho ale hravě trumfnul. Neal se vytasil s přísně tajnou zprávou, že okamžitě, jen co se jejich Picasso objevil, začal Phillip Moor shánět zloděje, který mu ho opatří. Zprostředkovat to měl právě Moz, jehož renomé je nezměrné, jak se sám vyjádřil. Peter se nestačil ani nadechnout a Diana vychrlila stručnou statistiku, kterou na Moora našla.

"Phillip Moor, šestačtyřicet let, známý sběratel umění, majitel Galerie Lips, ale také majitel několika dobře fungujících gay clubů a lázní. FBI po něm jde už léta, jelikož je v podezření, že svou sbírku nezískává právě legálně, ale nikdy se mu nepodařilo nic dokázat. Kromě toho, jak už jeho byznys vypovídá, je gay," zakončila Diana.

"Chtělo by to nějakou pastičku," hvízdl Jones. Všechny napadlo na ráz to samé.
Neal obraz ukradne z aukce a pak ho naservíruje Lipovi, jak si sběratel nechal důvěrně říkat. A FBI bude moct sklapnout po celé jeho sbírce. To by nebyl špatný úlovek.

I když měl Peter své pochyby, tak tomu dal zelnou. Dokonce s Nealem přesvědčili Elizabeth, že krádež na její aukci, ji nepoškodí, když se ukáže, že spolupracovala na dopadení podvodníka. Čemuž sice El nevěřila, ale vždy byla ochotná pro právo a hlavně pro Petera s Nealem udělat nemožné. A tak krádež, sice na oko bezvadně zabezpečeného Picassa, ale s prostředníkem uvnitř byla jen dětská hříčka a Neal se u ní nijak nezapotil. To ho čekalo až v dalším bodě plánu. Předání obrazu Phillipovi Moorovi. No, nezdá se to jako něco složitého, ale zkuste to plánovat s věčně vínem inspirovaným Mozziem, který je ochotný jít do jakéhokoli převleku a neváhá, kvůli pár slůvkům ztracených v parku, stát hodiny nabarvený snad úplně všude jako živá socha. Takový člověk vám nedovolí, abyste vzali prachy, předali obraz v temné uličce a bylo to. Ovšem tentokrát se v šílenosti překonal.

Neal si užíval klidný večer v podkroví, trochu maloval. Žádná kopie, tentokrát to bylo opravdu jeho. Měl puštěnou příjemnou hudbu, dveře na terasu dokořán, jelikož doufal, že mu sem vpustí, alespoň závan chladivého vánku. Vánek nepřilákal, ale nejspíš ta otevřená láhev Chardonnay, přivedla až na jeho práh Mozzieho.

Zhodnotil Nealovo spocené tělo jen v nátělníku a spokojeně kývl. Možná to bylo na pozdrav, anebo už se tehdy utvrzoval, že Neal je pro jeho plán ten pravý.
Nejprve si došel pro sklenku a pak spokojeně usedl ke stolu. Pořád se na Neala zálibně díval, až se ošil.
"Mám plán předání obrazu…" broukl.
"Na to potřebujeme nějaký složitý plán?" optal se Neal.
"Hmm…" Moz pil.


"Napsal jsem Moorovi, že předání proběhne v jeho klubu, na aukci obrazů, aby se to ztratilo." Nealovi to neznělo podezřele. Dokonce něco takového čekal. Moz ho rád zatahoval do svých her se světem. A Neal asi neměl problém navštívit gay klub.
"Uspořádám v Moorově klubu aukci fotek, Moor si koupí tu, pod kterou bude ukrytý Picasso a odnese si ho domů legálně, s malým baby nákotníkem, miminkem od toho na tvé noze.
"A sakra oni se množí," zaklel Neal vesele, ale maloval dál. Zatím neměl s plánem problém. A mini GPS, nebyl špatný nápad. Budou moc vystopovat, celou Moorovu sbírku a případ bude u konce.

"Ale potřebuju tvou pomoc…" vrněl Mozzie. Neal se ani neotočil.
"Nejprve jsem myslel, že bych použil pár tvých obrazů, ale pak..., víš to prostředí, léto, horko, rozdivočení gayové, ti nechtějí tvé umění, ti chtějí tvé tělo."
Tohle už Neala přimělo otočit se. Jak to sakra Moz myslí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jane | Web | 3. března 2015 v 21:10 | Reagovat

:-D Tak za tímhle cítím Mozzieho prohnanost :-D
Skvělý díl :-) už se těším na další :-D

2 majuar | Web | 6. března 2015 v 11:58 | Reagovat

Heh, pokračování se mi moc líbilo, jakože jsem tušila, kam to bude směřovat, ale ta Mozzieho poslední věta to dorazila :D Bavila jsem se, těším se na další díl :)

3 Justinka | 7. března 2015 v 18:17 | Reagovat

[1]: Jj, jen aby na ni nedojel:D
To mě, moc těší!:-)

[2]: Nooo, ono to není složitě zapeklitá detektivka, když největší práci dá vymyslet proč, kdy a jak, se ti dva dají dohromady:D A jakože na to sakra, musí dojít! ;-)
Díky!
Mějte se mnou strpění. Dopadla mě hnusná chřipka a teď mám na starost udržet dýchání. I když samozřejmě Peter s Nealem jsou nejdůležitější, přece jen jsem je mírně odsunula na druhou kolej. Snad budu brzy v psací formě.

4 Karin | 20. července 2017 v 12:42 | Reagovat

Ten je mazaný chudák Neal. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015