V lochu 2. část

24. února 2015 v 21:36 | Justinka |  V lochu
Druhý díl je věnovyný Luc, která je největší strážkyní mého blogu a vydržuje moje neodborné a kýčovité zásahy.
I když skřípe zubama:D Díky!

Fandom: White collar
Páry: Neal Caffrey/Peter Burke/Elizabeth Burke
2. Díl


Neal byl zmatený.

S jeho vzhledem nebyl problém mít vždy po boku nějakou dívku. Ano, jistě nabízeli se mu už i muži, ale vždy to bral jen jako vtip. Jako něco, co se jej netýká. On měl přece svou Kate.
Co se mu teď jeho mysl snaží naznačit? Možná nic! Je jen už moc dlouho zavřený v tomhle lochu a začíná se to projevovat? Jenže, aby něco někam strkal, tak raději nechal něco strčit do sebe. To je prostě divné. Na druhou stranu to bylo skvělé. Celý následující den byl totálně vykolejený a jen mechanicky plnil požadované úkony. Přemýšlel o sobě. Ale vlastně k ničemu nedošel.

Při dlouhých vězeňských nocích se jeho fantazie rozšiřovaly a počet jeho sebepoznávání stoupal. Dokonce už nebylo nutné zaměstnávat paní Burkeovou.
Měl v sobě absolutní zmatek. Moc se mu to líbilo, ale tak nějak nevěděl co s tím. Bylo to nepřípustné. Proč by něco takového měl chtít? Co s tím, zcela nedosažitelným cílem měl dělat? Proč se trápit? A přesto to nedokázal zastavit.

A do téhle situace ho přišla navštívit Kate. Prý naposled. Nerozuměl tomu! On jí miluje! Když to vydrželi tak dlouho tak proč? Za chvíli bude volný. Navíc, ona nemohla tušit, že se Neal upíná na den, kdy ho propustí nejen proto, že bude volný a bude moci být jen s ní, ale i proto, že doufá, že jeho mučící fantazie přestanou. Bude se svoji Kate a všechno bude v pořádku. Z agenta Burkea bude jen starý dobrý protivník, se kterým se už nikdy nesetká! Tak proč ho ta myšlenka zabolela? Ale on nemá čas tohle teď řešit. Pevně se rozhodl. Kate je jeho spása a on si ji nenechá za žádných okolností uniknout. Ona je jeho, tak jako vždycky byla. Uteče!

Vlastně to nebylo ani tak těžké. Zvládl to naplánovat a uskutečnit s minimálními potížemi. Usmál se. Mozzie by byl na něj pyšný. Nepotřeboval ani jeho geniální mozek, aby ty pitomce oblafnul. Stačily staré dobré triky. Stačilo se jen rozhodnout. Jeden a půl měsíce trvala příprava. Byl skoro jednou nohou venku. Odseděl si čtyři roky, za tři měsíce by ho pustili. Ale on to nemohl vydržet! S Kate něco je a on musel vědět co! A také co je s ním.

A pak tam byl. Našel jejich starý byt vybílený a prázdný. Bez Kate, bez vysvětlení, bez naděje. Jen se zprávou pro něj. Tohle je konec. Jejich lahev příslibu lepšího života, už nebude Kate potřebovat… Asi šla za lepším hned, šla si splnit své sny, bez Neala. Seděl tam a nevěděl co dál. No, možná tak trochu na Petera čekal. Nezklamal. Dostavil se takřka na čas. A byl přesně takový, jakého si ho Neal pamatoval. Lidský. Mluvili spolu jako staří přátelé. Věděli, že by jeden druhému jen tak neublížil. Nealovi se strašně líbilo, jak často Peterovi ústa ohrožoval úsměv. Tři roky se ho Peter snažil chytit a za tu dobu se už mockrát viděli. Neal věděl, že ten Peterův úsměv je nakažlivý. Krásný klukovský úsměv. Vydržel by agenta Burkea pozorovat hodiny. Ale tolik neměl, jak ho Peter jemně upozornil. Jsou obklíčeni.

A i když věděl, že tohle je konec, když Peter řekl do vysílačky: "Čisto, objekt identifikovaný a neozbrojený," polkl nad tím sexy hlasem. Tohle je Peter z jeho fantazií, přímo tady před ním. Nejraději by začal flirtovat, ale najednou uviděl svůj záchranný kruh. To byla myšlenka za milión. Peter přijde a dostane ho ven! Chtěl to a děsil se toho zároveň. Další čtyři roky za tenhle útěk by se svými fantaziemi zvládl, i když stěží. Ale vedle něj? Šok se mu rozlil tělem. Ale ještě tam není…
Nejprve musí Petera donutit k návštěvě. A to mu zajistí ten nepatrný kousek vlákýnka, který sebral z jeho nemoderního starého saka, které mu ale stejně sakra slušelo. Peter si nenechá ujít příležitost si rozluštit další případ, na to je moc cílevědomý. Lapí se!
"Za týden," to byla poslední slova, která Neal řekl, než ho odvedli.


Kurva! Podělal to!
Totálně. Celý týden na tom dřel! Našel všechna fakta. Precedent. Šlo by to! Sakra! Šlo by to. Peter by ho mohl dostat ven a on ho nepřesvědčil.
Možná mu zaslepily mozek jeho fantazie, že si myslel, že na něj bude milejší. Že pochopí, jaká to je šance, nejen pro Neala, ale i pro Petera. Neal by mu Bubáka naservíroval na stříbrným podnosu a Peter to ví, ale tu šanci mu nedá. Kurva!
Zbyde mu zase tahle hnusná vězeňská cela, šílená řádka čar na zdi a to jeho pitomý honění.

Tak jo! Nealovu návrhu se Peter vysmál, ale…
S těmi Kanaďany to byla legrace. Možná i páce s Nealem by byla zábavná. A je bez pochyby, že mu Nealova informace dost pomohla. A Neal by jich uměl být plný. Pokud by tedy okamžitě nezdrhl!
Peter seděl a přemýšlel o Nealovi. Občas si na něj vzpomněl, i když už byl zavřený. Chyběl mu jeho nepopiratelný humor a chytráctví. Elegance a nechuť ke zbraním. Zato ho měl rád. Vlastně by to nejspíš mohlo fungovat, ale… Dá se Nealovi věřit?

Něco mu tady nesedělo.
A tak teď seděl v kuchyni dost dlouho a přemýšlel. Zapomněl na čas. S Nealem je to jednoduché. Když přišla Peterova žena do kuchyně, bylo jí hned jasné kolik uhodilo. Soupeřila s Nealem celé tři roky. Přesto jí nebyl úplně nesympatický. Bylo lepší, že se Peter honí za takovým elegantním frajerem se smyslem pro stavovskou čest, než když je v ohrožení života s nějakým bezcharakterním hrdlořezem. Když Peter Neala chytil, pociťovala sice radost, jelikož Petera za to povýšili a jeho renomé značně stouplo, přesto jí bylo Neala téměř líto. Což ovšem manželovi neřekla.

Kdyby její manžel nechtěl, tak by o té Nealově nabídce nepřemýšlel a byl by jako správný manžel se svou ženou v posteli. A Peter byl správný manžel. Ale jeho to žralo. Chtěl by to zkusit, to věděla.
"Něco mi na tom nehraje!" mudroval Peter.
"Ale pomohl by ti. To víš. Tak v čem je problém?"
"Takhle to nemělo být, takhle to nechodí. Chytnou tě, odpykáš si trest. Jde o víc, než o nějakou ztracenou lásku. On má nějaké postraní úmysly."
"Takže říkáš, že věděl, že ho chytíš a utekl, jenom proto, aby tě mohl zase vidět? Aby tě mohl zase oklamat?"
Oba se zasmáli, zdálo se to nepravděpodobné.
Peter ani Elizabeth nevěděli, že byli v podstatě dost blízko pravdě. Neal toužil být v Peterově blízkosti.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 thenikkioesch | 26. února 2015 v 15:23 | Reagovat

To je naprosto úžasné. ♥ Konečně někdo něco napsal i na mou závislost. :3 Neal s Peterem mezi sebou mají úžasnou "shippovací chemii", i když jsou oba v seriálu heterosexuálové, což nás nikdy předtím nezastavilo, že. :D :3 Můžu se zeptat, plánuješ i něco z dalších sérií? Ty jsou přece jen už zajímavější a krásně se tam rozvíjí jejich vzájemný vztah čím dál hlouběji...taková třetí-čtvrtá série jsou nejlepší. :3 ♥

2 Justinka | Web | 27. února 2015 v 19:49 | Reagovat

Konečně někdo, kdo má stejnou závislost jako já! ;-)
Slasherku nemůže nic takového jako heterosexualita zastavit! :-D  8-)
Noo, tohle je moje první povídka, ale hodlám se v ději prostě mírně posunout, aby se k větší důvěře dostali rychleji. :D
Nealovi se přece ty představy musí vyplnit! Jinak naprosto souhlasím. Doufám, že to vydržíš číst i dál. Děkuji za inspirativní komentář!

3 Karin | 20. července 2017 v 12:23 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá jak tohle dopadne. ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015