25 gay filmů 4. část

31. října 2014 v 21:09 | Justinka |  Filmy


Ahoj všem, kteří rádi koukáte na gay filmy, i když je k tomu většinou potřeba hora kapesníků. Ta krásná mužská těla, dojemné příběhy a vzrušující herci za to stojí! Vím, že mi to trvalo nehorázně dlouho, než jsem se dokopala k dalšímu dílu nabídek gay filmů, ale zato pro vás mám opravdové lahůdky, pečlivě vybrané a všechny důsledně sledované, některé i vícekrát. Tak se do toho pusťme!
Jen pro upozornění, kašlu na čísla, posloupnosti a abecedu, házím to sem, jak mě napadne. Trocha anarchie neuškodí:DPřiznám se vám, že to třetí srdce a první pořadí je tu proto, že by mě moje úžasná kamrádka Evannabarča zabila, kdyby to tak nebylo!!!:DDD Všichni nadšeně čekali, jak se Danielovi Radcliffovi povede zbavit se svého Harryho Pottera. Povedlo se, ale naprosto ho převálcoval Dane De Haan. Dokonalý výkon!

Dál musím samozřejmě pokračovat tím, co je důležité pro můj blog. A to je film, kde se mihne i Randy Harrison. K naší přeukrutné smůle mu to hrozně sluší a role je to opravdu miniaturní. Zato film je dost povedený! Neměl by vám uniknout:-)

Tohle se mi líbí už hodně dlouho! Jelikož předchůdcem tohoto filmu byl krátkometrážní snímeček běhající po youtube. Mé očekávání se naplnilo a film je to nesmírně romantický, příjemný a jako dělaný pro ty, kteří se bojí jít do těch tragických. Obrovský palec nahoru!

Pro milovníky baletu a dobrých konců. Nepotřebujete snad ani titulky, tancem se dá vyjádřit vše!

Plusem je samozřejmě mladičký blond hrdina. Děj je dost předvídatelný, přesto stojí za to tenhle kraťas vidět. Mě potěšil.

Když už jsme u festivalových filmů, musím se vrátit k Mezipatrům a k filmu, který se mi hrozně moc líbil, i když nepatří mezi romance se šťastným koncem. Alan Cumming je můj oblíbenc a tady hraje hodně dobře. Narozdíl od Gayby, kde šlo o mimino, zde se film dotýká gay rodičovství, adopce.


THE NORMAL HEART (STEJNÁ SRDCE) http://www.csfd.cz/film/311019-stejna-srdce/
Tím se dostáváme k filmům, u kterých si ten kapesník připravte klidně předem. Ano, někdo podotkne, že tyhle sentimentálné vynucené slzotvorné filmy jsou tak průhledné. Ale proboha, jak byste chtěli natočit vyhlazení téměř jedné generace, aniž byste nazaútočili divákům na komoru srdeční? Film jsem viděla včera a moc se mi líbil. Přiznám se, že jsem o něj prvotně projevila zájem (nejen kvůli mně blízkému tématu, ale...) kvůli Johnatanu Groffovi, bohužel ten zmizí ze scény asi po deseti minutách. Matt Bomer, Mark Ruffalo a Julia Roberts, to ale dostatečně vynahrazují. (I když si Brian myslí, že nejhezčí zadek na světě má Justin, já bezbožně tvrdím, že Matt patří jednoznačně mezi první místa). To není snad ani spoiler, když napíšu o filmu o rozšíření se AIDS, že se smrt šíří tempem hudby na White party (jako mě zaráží že se lidi dnes AIDS přestávají bát, tak mě překvapilo, jak se na začátku báli málo - ne dost aby se přestali chovat rizikově) Nejhorší je ta bezmoc, třeba na slyšení v Bílém domě...
A mimochodem, jak jsme zvyklé, že si podrobnosti o Galeovi Haroldovi (Brian Kinney z QAF) musíme vymýšlet, jelikož tvrdí, že je heterosexuální, tak k mé velké radosti Matt Bomer má manžela a tři děti. Splněný sen:D


Když jsem narazila na Jonathana Groffa, (který hraje v seriálu Looking, pro našince zajímavém), přihodím sem ještě tenhle snímek, i když hlavní hrdina gay není, avšak na toto téma také dojde. Neříkám, že vás ten film nedonutí popřemýšlet, ale tak nějak jsem čekala víc... Ne jen, že se na Jonathana bude pěkně koukat.


Tam kde The Normal Heart končí, tam v roce 1985 Klub poslední naděje začíná. Už se ví, co je HIV zač, ale neví se, co s ním. Když ho dostane obyčejný heterosexuální elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof, začne se přepisovat historie. Odmítne umřít do 30 dnů, jak mu je přepovězeno, posléze odmítne i takzvané léky. Ne, tohle by ho zabilo. Začne zkoumat co pomůže nejen jemu, ale i ostatním. Na to ale potřebuje prachy! Spojí se s transsexuálem, který má stejnou diagnózu. Začnou pašovat neschválené léky z Mexika a zakládají Klub poslední naděje. Jdou proti zákonům, vládě a společeským předpisům. A Ron žije mnohem víc a naplno, než kdy dřív!
Velká úklona pro Matthewa McConugheya. Všichni pořád dokola mleli, jak nebohá Renée musela tloustnout pro roli Bridget Jonsové, ale to co tady předvedl Matthew, je šílené a hrozně moc to tomu filmu pomohlo. Zahrál to dokonale a vyhoupl se zase o několik levelů výš! Fascinující je i Jared Leto!


Pokud vás opravdu tohle téma zajímá, tak vám nesmí uniknout ani starší, ale oscarový snímek Philadelphia.


Dobře dobře, pojdme vydechnout z toho neustálého strachu a bezmoci. Tady je odechovka! (zejména pro ty, kteří mají rádi Unique z Glee) Je to takový studentský filmeček, ke kterému vám nádavkem přidám ještě The Breakfast club, který si mi líbil ještě víc.

Nedá se nic dělat, opět se vracíme k pochmurným tématům. Rakovina v posledním stádiu. Já nevím, že těm filmovým doktorům to s těmi odsudkami kolik času zbývá tak jde. V Klubu poslední naděje jen 3o dnů, tady dokonce 3 měsíce. Je potřeba přehodnotit celý svůj život a završit ho... třeba dítětem. V tomto francouzském dramatu se mnoho nenamluví, ale emoce jsou zcela jasné. Moc se mi jako ženská líbí Valeria Bruni Tadeschi. Proto vám ji naservíruji i v dalším taktéž francouzském filmu.

Taková letní bláznivá fr. komedie, v které se to v jedné rodině pěkně zamotá díky milencům, a když se přidají ještě problémy s věčným nedostatkem vody, jelikož teenager rád onanuje ve sprše, je z toho docela fajn odechovka.


Spojení krásné letní atmosféry a neveselé životní situace z Času který zbývá nastává ve filmu Víc než přátelství. Tenhle film je zvláštní tím, že vůbec neřeší, jestli je vztah dvou kluků a jedné dívky špatně, dobře, nebo jak k tomu došlo. Ti tři jsou prostě pár (vtipné vím). Patří k sobě a vyráží na úžasnou letní cestu přes celé Německo. To, co začne jako vzrušující výlet skončí... nojo, zase je to na kapesník. Já prostě miluju vztahovky. Zajímavé je slyšet opět němčinu a k tomu anglické titulky. Krásní mladí lidé, krásné scenérie.


THE SEX OF THE ANGELS http://www.csfd.cz/film/328647-sexo-de-los-angeles-el/
Tak už víte, že jsem vysazená na trojky, že jo? Tahle je španělská a celkem fajn. A pro ty, pro které je to důležité, dopadne dobře. Kluk má vztah s holkou, ale zakouká se do jiného kluka. Holka to objeví a zuří, trápí se a pak... Na to, že to má sex v názvu by moje zvrhlé já, chtělo vidět, jak se vyrovnala s tím, když to kluci spolu dělali, (jelikož s tím měla trochu problém) ale i tak se mi to líbilo a písnička na konci je chytlavá.


EN FORELSKELSE http://www.csfd.cz/film/287005-en-forelskelse/
Krátkometrážní dánský film, až na dřeň! Ne neděste se žádná krev, jen tam není nic zbytečného. Moc se mi líbil!


Drsný film o tom, že kariéra u policie, těhotná manželka ani heterosexualita vás nezaství, když se objeví ten pravý. A další vztahové drama může začít, není cesty zpět. Velmi živočišné, uvěřitelné a výborně natočené.


WEEKEND http://www.csfd.cz/film/295349-vikend/
Když jsme u uvěřitelnosti, myslím, že Weekend je neuvěřitelně opravdový film. Jistě přála bych si jiný konec, ale tohle je život. Konverzačka.


Tak odkud jsme tu ještě neměli film? Itálie? Ano.
Dvě rodiny u moře, nádherná scenérie a po dosažení záplatky i nádherní chlapi v posteli. Napětí graduje a závěr je... uvidíte. Italsky uřvané, ale krásné.ŽÁDNÁ NOC NENÍ DOST DLOUHÁ http://www.csfd.cz/film/165801-zadna-noc-neni-dost-dlouha/?type=1
Tohle je nářez! A také první queer milostný krimi thriller. Ten film jsem viděla už dávno, ale pořád si pamatuju to napěti, mrazení, okouzlení Lee Williamsem. Herecký koncert!


Na tenhle film jsem se dlouho těšila a i když jsem do té doby o Liberacem nikdy neslyšela, děj byl dost předvídatelný. Což nevadí, jelikož kostýmy a výprava to hravě dohnaly. Douglas si tu roli opravdu vychutnal! A i když doufám, že po Zkrocené hoře už to není tak šílená odvaha vzít "takovýhle" film, přesto myslím, že oba hlavní představitelé byli odvážní. Bylo to dobré, přesto mi něco chybělo. Asi bych si to podruhé nepustila.


GODS AND MONSTERS http://www.csfd.cz/film/14769-bohove-a-monstra/
Není to tak šíleně okázalé jako Liberaci, naopak. Ale jde o stejnou věc, stárnoucí režisérská hvězda (Frankensteinův otec) a mladíček. Stejně tak je starý pán (Ian McCellen) zahrán obdivuhodně!


Nizozemský dobře natočený film o dospívání, sportu, lásce se kterou je potřeba se pořádně vyrovnat. Zrovna tady by mi nevadilo, kdyby byl ještě delší.

Tenhle snímek je natočený podle skutečnosti a je velice ojedinělý. Příběh je od dvanáctiletém chlapci, který se na venkově na konci války zamiluje do kanadského vojáka, mladý muž jeho lásku opětuje. Zajímavé je, jak celou věc chlapec vnímá a i jako dospělému je mu líto jen to, jak ho voják opustil.


Podle skutečnosti je i poslední pětadvacátý film, který sem přidám. Je to komedie a musím říct, že se přesně hodí, když zalezete do pelíšku v líném nedělním podvečeru. Na závěr jsem musela přece vybrat něco optimistického, veselého a s dobrým koncem!
BONUS:

pro ty, které gay film vážně baví:-)PS: doplácala jsem to právě včas, Mezipatra 2014 jsou za dveřmi! Novinky se řítí k nám!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Al. | Web | 31. října 2014 v 21:45 | Reagovat

Jak vidím, ještě mi toho zbývá hodně na podívání :)
The way he looks je top ;) Daniel se mi v Kill your darlings líbil, ale stejně pro mě navždy zůstane jako Harry (tvořící pár s Dracem) :D :3

2 luczaida | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 22:11 | Reagovat

Připomeň mi, až budeš na skypu, abych se tě zeptala, kde jsi vzala některý z nich, protože se jich prostě nemůžu dohledat v nějakým rozumným formátu a kvalitě :D

3 Lenka | 16. listopadu 2014 v 21:34 | Reagovat

Ooo děkuji moc za tolik tipů na filmy - tohle nestihnu shlédnout ani do Vánoc :-D.

4 N. | 28. prosince 2014 v 22:42 | Reagovat

Před pár dny jsem viděla Volný pád a od Zkrocené hory je to zatím nej gay film, jaký jsem viděla.

5 KaTHulle | 6. ledna 2015 v 21:23 | Reagovat

nevíte jestli se dá film Kill your Darling stáhnout ?? Nechci to moc prolízat, protože vždy, když se snažím stáhnout film z jiné stránky než je uloz.to tak si stáhnu do noťasu vira...

6 Justinka | Web | 6. ledna 2015 v 22:57 | Reagovat

[1]: Doufám, že pilně koukáš:D U ostatních filmů ti to nemůže kazit Harry (je totiž s Dracem... na líbánkách:D)

[2]: No kde bych to asi vzala, když jinam než na uložto nelezu:D

[3]: není zač:-) Ale každá snaha se cení 8-)

[4]: JO! Volný pád je opravdu něco. Málokomu se podaří natočit něco, co se zažere pod kůži a jen tak se nepustí!

[5]: Jedině na uložto! Jinam nechodím:-)
třeba tady: Kill.Your.Darlings.2013.1080p.BluRay.x264.YIFY.mp4

7 KaTHulle | 9. ledna 2015 v 9:35 | Reagovat

[6]: aha tak tohle mi to vůbec nenašlo. děkuju moc :))

8 Nik* | E-mail | 26. ledna 2015 v 16:07 | Reagovat

ahoj jen jsem se chtěla zeptat, kde jsi prosím-tě stáhla FOR A LOST SOLDIER ? :) jen že to vůbec nikde nemůžu najít :/

9 #Dí | 20. května 2015 v 18:52 | Reagovat

o Volném pádu se tvrdí že měl největší úspěšnost hned po Zkrocené hoře a to možná i proto že byl údajně natočen jako odpověď na Zkrocenou horu .. nicméně oba tyhle filmy jsou bezpochyby hodně dobrý a pobrečela jsem si krásně :) no a jinak jsem tu asi v ani jedné části nenašla film  "Letní bouře" takže ten můžu jedině doporučit ;)

10 Justinka | Web | 20. května 2015 v 19:38 | Reagovat

[9]: Ale je to tu:-) číslo 34

Samozřejmě souhlasím.:-)

Volný pád byl doslova zjevením. Šla jsem do toho bez jakéhokoli očekávání a byla dost v šoku. I když ne v takovém jako po Zkrocence. Holt všechno je jednou poprvé. Ale brečela jsem u obou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015