Prague Pride 2014

25. srpna 2014 v 20:16 | Justinka |  Fotky
Ahoj všem,

tentokrát jsem se z temnot vynořila kvůli radostné události, jakou byla letošní Prague Pride. Omlouvám se, že se zpožděním, ale tradičně mi navazuje rodinná dovolená, kde neoplývám internetem, skypem, ani telefonním signálem. Naprosté mediální tichoučko, jen hádání mých dětiček, kdo by býval měl vyhrát minulou, součastnou nebo budoucí kroketovou, karetní nebo jinou hru. Případně kdo našel větší, lepší a úžasnější houbu:D

Začnu ale pěkně od začátku. Na Pride se totiž musíte nejprve strávně těšit! A to jsme my opravdu nezanedbávali:D
Je to totiž vlastně opravdu pohodová akcička, na které se sejdete s přáteli z daleka nebo si naděláte přátelé nové. Je mi jasné, že tohle čtenářům mého blogu vysvětlovat nemusím, ale mně to prostě nedá. Vždy když se přiblíží Pride vyleze někdo s geniálním přirovnáním: "Proč není také nějaká HeteroPride?" Odpovím si sama, jelikož můžu. Protože ji nepotřebujeme!
Nemusíme se prát za to, abychom mohli být tím kým chceme a jsme.
A za to bychom měli být vděční a mít trochu pokory k ostatním.
Jistě máme spoustu problémů se zdravím, prací, dětmi, rodinou. Prostě život. Ale nikdo nás za to nesoudí, protože jsou na tom všichni tak nějak podobně. K překvapení některých jedinců jsou na tom zcela stejně i lesby a gayové, ale aniž by o to usilovali, tak dostali nádavkem bonus. Jsou prý zcela jiní než ostatní. A pořád se najde dost lidí, kteří jim to dají pořádně sežrat. A proto je potřeba tento názor pomoct změnit.
Dobře, je diskutabilní, jestli z někoho uděláte lepšího člověka (moc nemusím slovo tolerance), když zahlídne průvod masek. Ale uznejte, že tvářit se všichni jak na funusu a vážně vysvětlovat, jaký jsou gayové chudinky, nebude moc zábavný ani moc platný. Lepší je si v létě udělat příjemný den, udělat si legraci ze sebe, pobavit se s přáteli, zatančit si nebo si jen užít piknik v parku na Letné. Vyvést rodinku, kamarády, známé nebo omrknout, které politické strany se přijdou porvat o hlasy, každému dle libosti.
A třeba někdy pomůže i negativní reklama k zamyšlení. (Předpokladem je kus mozku...)
Slýchám často, že je to maškaráda a že už snad je lepší být na straně odpůrců. A to nejen od heterosexuálů! Vážně si myslíte, že není zač se postavit? Děkujte, (no jo u nás se pořád děkuje Bohu ač jsme nevěřící rodina:D) že jste nepoznali sílu pitomců, kteří tvrdí s vážnou tváří, že sexualita je velice intimní věc a netahá se na veřejnost. Vážně? Jo, zní to moc hezky, ale praktické to moc není. V každém druhém dotazníku uvádíte manžela. Na jednoduchou otázku, jaká byla dovolená nebo s kým se chystáš na koncert, nebo s kým vychováváš dítě, je potřeba buď uvést pravdu nebo lhát. Nebudeme si nalhávat, že vás skutečnost, že jste gay nebo lesba nepoškodí. Jasně, řeči o toleranci v Česku jdou, ale když dojde na realitu bývá to jinak. A nebo byste raději chtěli celý život lhát, aby homofobům bylo dobře na dušičce a vy měli relativní klid? Já bych to nevydržela! (A to nejen protože na sebe všechno vykecám:D)
Všechno je to totiž o lidech. A záleží jen na koho narazíte a jaké měl předchozí zkušenosti.

Chtěla bych, aby další generace vyrostla zase o kousek ochotnější nezatěžovat ostatním život. Asi jako tenhle klučina:-)
Komentáře pod videem tradičně ani raději načtěte...


Musím přiznat, že jsem si položila stejnou otázku s pochybovači. Co tam v tom sedmnácti tisícovém davu (tolik bylo podle odhadu lidí na letošní Pride, což není zanedbatelné číslo, i když bych řekla, že letos byl vyšší počet zahraničních návštěvníků než v minulých letech) dělají heterosexuálové?
Říkám bez mučení, že málokdo sleduje často navrhované sebeuspokojení, jak moc je tolerantní a přijde se ukázat. Tím myslím normální řadové účastníky! Buď chce jen lepší podmínky pro život pro své blízké - syny, dcery, kamarády, rodiče, spolupracovníky...
Další kategorií jsou bláhoví snílci, kteří věří, že vypochodovat se dá lepší svět. Což je hezké a neberme jim iluze.
A pak jsou tu ti, kteří sledují své vlastní zájmy, které by ve většinové společnosti byly označeny za divné, až úchylné.
Sem spadají všechny uvzdychané holky, které tráví hodiny, dny a roky nad slashem. Yaoistky, které jsou schopné pro svou vášeň mrznout v kostýmu a ty, které ujíždějí na K-popu. Možná jsem na někoho zapomněla (to bude mou neznalostí) nebo někoho urazila, ale omlouvat se nehodlám, já to tak cítím. Nemám dnes moc vstřícnou náladu, tak doufám, že jsem se vyjádřila nějak pochopitelně:-)

Abyste mohli nasát atmosféru, dám vám sem pár (snad se udržím u pár) foteček, které jako vloni fotila a celou Pride dokumentovala evannabarča, za což jí patří velké
Nejprve bylo nutné se pořádně nazdobit!:D Každý dle svého gusta...
Mimochodem, na transparentu věřící menšiny bylo napsáno: Bůh stvořil muže a ženu. No mně tedy
gayové a lesby tak pořijdou také. Nebo to jsou nějací kytkoidi?


Bohužel jsme se nedozvěděli, jestli je tento pán pro nebo proti... Zde je recese jasná,
u prozpěvujících křesťanů to tak jasné nebylo. Nebo vám přijde heslo HROZBA PRO NÁRODNÍ
BEZPEČNOST opravdu vážná? :D No jen Bůh ví, kdo a co bere vážně...


I když se duha po dvou přeprškách na nebi neukázala, nám to nevadilo. Bylo jí všude dost.:-)
Můj neskonalý obdiv patřil všem, kteří vyrazili do nepříliš teplého dne
(neustále jsme se oblékali a svlékali) a na pražské kočičí hlavy nejen v převlecích,
ale třeba jen v pro mě neskutečně vysokých botách...


Pro upřesnění dodám, že tyto ladné nožky patří chlapcům. Bezbřehá závist:D

Alegorické vozy byly zdrojem hudby, zábavy, mýdlových bublin, spršek kondomů a
někdy dokonce i něžných polibků...Pobavil nás tento transparent, bohužel jsme ho neslihly vyfotit i se slečnama, které ho nesly.
Vystihuje přesně to, o co tady šlo. Gayové a lesby by se nijak zvlášť neřešili, kdyby to za ně
nedělali ti ostatní. Tak jim dopřejme prostor a nám všem zase skvělou a úžasnou Pride jakou
byla ta letošní 2014.

PS: Kdo by chtěl vidět tyto a mnohé další obrázky ve větším, mohu to na žádnost hodit
třeba na uložto.cz
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane | Web | 31. srpna 2014 v 15:29 | Reagovat

Hezký článek. Jsem ráda, že o tobě něco slyším nebo od tebe spíš něco čtu :-)
Ta poslední fotka to fakt vystihuje. Kdyby za nás pořád něco neřešil, tak je fakt líp :-D

PS. vypochodovat lepší svět, se fakt nedá :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015