Prague Pride 2013

18. srpna 2013 v 14:53 | Justinka |  Fotky
Ahoj všem,
pořád jsem se chystala, že napíšu článek, jak se hrozně těším na Pride, až už je pozdě. Ale tak ten, kdo sem chodí častěji zná moje bezbřehé nadšení, takže si to umíte představit:D
O to lepší to bude teď, kdy už je opravdu o čem psát, protože to byl opravdu příjemný letní zážitek.


Jen pro porovnání a upřesnění. Nebyla jsem úplný nováček a už jsem se zúčastnila té úplně první Pride v roce 2011. Rok 2012 mi bohužel chybí a tak jsem se to rozhodla letos dohnat. Musím říct, že ta první Pride byla akce takřka rodinná, oproti tomu co se strhlo letos. Předpokládaných účastníků pochodu bylo patnáct tisíc a já věřím, že se odhady nezmýlily.

Vše ale proběhlo naprosto v klidu a podle plánu a za to patří organizátorům, a všem kdo se o to postaral, velký dík.
Ovšem vždy záleží na úhlu pohledu. :D
Pokud jste tedy neměli v plánu, že se budete pěkně mačkat v přeplněných ulicích s veskrze milými lidmi, potit se a stírat si (nebo natírat se:D) duhové barvičky při prodírání se davem někam, dávat pozor na ocásky a tlapičky psích kamarádů, kteří věrně nastoupili do průvodu se svými páníčky a paničkami, užívat si vykulených kukadel spousty mimin, která chtě nechtě dostala trochu hrdosti a duhy do žil hned od mala:D a bavit se nad převleky těch, kteří se odvážili (a že bylo nač koukat), tak jste mohli mít důvod k remcání.:D My ostatní nikoli.:D
I když samozřejmě nebylo to jen o převlecích, přišlo haldy úplně běžně oblečených lidí, kteří prostě jen chtěli vyjádřit podporu a užít si letní den, tanec a hudbu. To jen pro případ, kdyby vám v tv tvrdili něco jiného a zaměřili se jen na ty, kteří vybočovali z normálu:D
Spousta lidí nebyla ani homosexuálních, a ne, ten zbytek nebyly slasherky:D
Jak jsem tak koukala, byli to rodinní příslušníci, kamarádi a přátelé, různé organizace a dokonce i politické strany.

Ano, značnou část pochodu jsme strávili u transparentu strany zelených a mladí sociální demokraté se také dali slyšet, že vyjadřují podporu, takže tak:D Jak trefně vyjádřil jeden transparent: Nejsme, ale máme vás rádi! Což vyjadřovalo vše a zrovna já bych si tam měla jít pod něj stoupnout :D
Byl mi ale zapůjčen kamarádem nerrtim jeden konec duhové vlajky a tak jsem měla nejen čím mávat, ale věděla jsem, že se neztratím, jelikož ho vždycky na té druhé straně najdu:D
Pride nebyla jen o vyjádření jakéhosi postoje, ale zcela lidsky o setkávání a nebo dokonce seznamování:D
Takže já jsem byla strašně ráda, že jsem se po roce mohla vidět s mou oblíbenou evannabarčou a její sestrou.
Je to příjemný pocit, když má někdo stejný pohled na věc. Tím myslím, hodnotí vše optikou Queer as folk:D
Druhá spřátelená skupinka byly slečny z mé práce. Jeden pár a jedna duhová víla na lovu:D
Nemají se slashem nic společného a tak nejspíš nechápaly, cože my tam chcem. Ale tak:D... byly milé a snažily se mě opít :D A jelikož Pride byla důvodem, aby do Prahy zavítali návštěvníci z celé republiky (a nejen to - Luc, mělas přijet, i k tvému fandomu by se našlo dost kluků, kteří by tě zajímali:D) tak se potkávali známí z celé Moravy a Slezska.
Ten, kdo se obával (nebo se těšil?:D) na odpůrce Pride musel být dokonale zklamán, jelikož až na dva nepatrné záchvěvy jsme nezaznamenali nic. Ježíš nás nespasil, ani jsme se nezačli stydět, jak nám bylo doporučeno. Achjo, prošvihli jsme to, ale bylo nám to dost jedno.

I když jsme chvíli přemýšleli, jestli to nebude spíš genocida než oslava, když jsme museli po propletení se pro náš průvod docela malými uličkami, vyšplhat v tom děsném vedru až nahoru na Letnou:D Ale přežili jsme!
(Tak jak to tvrdí Brian:D Tudíž jsme byli hodni si zakoupit patřičnou placku na batoh a chladivé občerstvení:D)
Jan abyste věděli, kdyby to nedopadlo a na Letnou jsem nevylezla, ale padla mrtvá někde na půl cesty (což by bylo opravdu potupné, jelikož nerrti to vyběhl a pak na nás otráveně musel čekat :D) odkázala jsem blog evannabarče, jelikož tady poslední dobou stejně má víc článků jak já:-)
Byla totiž tak geniální, že pořizovala během průvodu fotky a tak se můžete mrknout i vy, kteří jste třeba chyběli nebo jen byli na druhé straně průvodu a máte zase jiné zážitky:-)
Moc jí děkuji, že mi je takovým fofrem poslala, jelikož já mám právě teď, místo psaní čánku sem, balit na dovolenou. Ale nemohla jsem vás o to připravit.
Takže směle do toho, koukněte se, jaká pro nás byla letošní Pride. Nejvíc se mi líbilo vystoupení tří kluků a jedné slečny, kteří bubnovali na plastové popelnice - skvělé!
Za mě musím říct, že byla báječná (jupí, mám novou placku, queer´s not weird ) a že příští rok rozhodně půjdu zas:-) A co vy?


Předem se omlouvám všem, kdo nechtěli být vyfoceni. Když někdo vznese protest, fotky překopu. Snažila jsem se ty intimnější tam nedávat.:-)

PS: Návrat do reality byl trošku nepříjemný. Celý den byl krásný (a to nemyslím jen vydařené počasí) a když jsem slezla z Letné dolů do města, zasáhla mě ta změna. Až dosud jsem byla obklopena tančícími, klábosícími nebo prostě se jen za ruku držícími se páry, tak jak se komu chtělo. Ale tady dole to byly zase jen striktně smíšené páry. (jak by taky ne, když všichni byli na nahoře na kopci:-)
Přišlo mi to líto...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane | Web | 18. srpna 2013 v 16:03 | Reagovat

Kvůli Pride se zase o něco víc těším na dobu, až nebudu studentem závislým na kapesném a budu se moct taky dobelhat z druhého konce republiky.
Tak jsem to alespoň sledovala na různých webech a četla různé diskuse. Musím říct, že v těch je homofobů ještě docela dost a napsat tam svůj pozitivní názor se jedná samovraždě (teď nevím, co tu ještě dělám, když jsem ho tam pod jeden článek napsala :D)
Moc ráda jsem si přečetla tvoje zážitky a fotky jsou taky úžasné :-)
A ještě, pěknou dovolenou :-)

2 Justinka | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 16:12 | Reagovat

[1]: Nojo, vím, že spousta lidí nepřijela právě proto. :-(
Klidně pošli odkazy, já se k samovraždění přidám:D Jestli to stihnu:-)
Nestihla jsem žádné články, kromě jednoho na Novinkách a vím, že jsou tam názory vskutku ohromující.
Díky.:-)

3 Jane | Web | 18. srpna 2013 v 16:59 | Reagovat

[2]: stačí na aktuálně.cz zadat do vyhledávacího políčka "pride" nebo "homosexualita" a vyjede spousta rozhovorů s různými lidmi, reportáže a fotky a pod nimi samozřejmě diskuse, které jsou někdy tak nechutné až se mi z toho zvedá kufr

4 Justinka | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 1:25 | Reagovat

[3]: Tohle mě pobavilo.
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/51503/jxd-jsem-heterosexual-a-bavi-mne-to.html

Na nechutné komentáře jsem nakonec neměla náladu, nehodlala jsem si kazit opar vstřícnosti nabraný na Pride.

5 Anne | 19. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

Z fotek, co jsem viděla, že to by nebyla akce pro mne. Zbytečně se stresovat kvůli davu bych opravdu nemusela... Nicméně jsem stejně byla pryč a dokonale se vžila do role hobitky bylinkářky a to byl taky skvělý zážitek.

Užij si dovolenou!

6 Kattys | Web | 20. srpna 2013 v 19:34 | Reagovat

Jak tak koukám na ty skvělé fotografie, nic zásadního jsem nepropásla, všechny transparenty jsem viděla, až tedy na ty rozmanité heteráče, tenhle pán mi nějak uniknul. :) Podporovala jsem z chodníku v Pařížské kousek od Staromáku a zaručeně tě v davu zahlédla, jen tak nějak nevím jak vypadáš. :)))

Fotky vážně moc pěkné, nevíce mě pobavila ta poslední. Živě si vzpomínám, jak jsem na Letné stála vedle těch dvou mužů v bílých kalhotách s tím jakýmsi péřovým boa a říkala si, jak jim, chudáčkům, musí být v těch vysokých botách děsné vedro. Však se taky šminky kol kolem rozpíjely a rozmazávaly. ;-)
Tak zas za rok? :-)

7 Alice | E-mail | Web | 25. prosince 2013 v 23:37 | Reagovat

Ahojky, ještě žiju :-)
Šťastné a veselé Jus.:-*
tak nějak přemýšlím (pod "nátlakem"), že toho mám mnoho rozepsáno... Co ty na to?
BTW: na Pride jsem byla. S Monikou a s naším Tomem:-))

8 Justinka | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 21:00 | Reagovat

[7]: I tobě krásné, klidné a pohodové vánočky:-)
Byla a ani nepípla? :-?
Rozepsáno? jooo! Nějaké QAF? A neloudím já nějaké dokončení?
Jen piš! Potřebujeme si dolít trochu inspirace do žil, aby nám ty blogy neskomíraly :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015