Sheena Metal interviews 5.4.2013

1. července 2013 v 18:43 | Justinka |  Randy Harrison

!!!ZA PŘEKLAD MOC DĚKUJI EVANNABARČE!!!

(Je vynecháno jen pár názvů, nebylo rozumnět.)
Ale to je vážně maličkost:-)
Sheena Metal: Randy, myslíš si, že je to jiné pro lidi, kterým je v dnešní době 17 (tak jako Justinovi ), než jaké to bylo pro tebe, když ti bylo 17?
Randy: Myslím si, že je to hodně rozdílné, ale hlavně to záleží na tom, odkud člověk pochází - z jakého státu, jaká je vaše rodina, jestli máte náboženské zázemí. Myslím, že i v okruhu dvou mílí mohou být velmi drastické rozdíly. Ale obecně si myslím, že je zde mnohem víc reprezentace. Když mi bylo 16, 17 nebo v patnácti, když jsem měl coming out, vím, jak jsem po ní toužil. Chodil jsem do videopůjčovny a něco jsem hledal, toužil jsem po tom a moc často to viděno nebylo. Trochu v Real World, ve filmu (?) City. Dnes existuje mnohem víc reprezentace a vím, že by mi to ušetřilo hodně stresu a pocitu osamění.
Sheena Metal: Randy, jaké je to pro tebe? Lidé tě znají a viděli tě v seriálu téměř bez oblečení a ve velmi intimních okamžicích. Je to pro tebe občas trochu divné?
Randy: Jo, je to divné. Už si toho moc nevšímám. Ale když jsem s někým chodil, nikdy jsem neměl vážný vztah s někým, kdo viděl seriál. Mám pocit, že se na mě lidé vždycky dívají jako na Justina a nedokážou mě vidět jako Randyho a já si říkám, že jsem jiný než jakého si mě pamatujete a než ten, koho jste viděli.
Scott: Je to proto, že chtějí, abys tancoval u tyče? S tím klouboukem?

Randy: To mi nepřipomínej.

Sheena Metal: To byl ale skvělý moment. Jsi úžasný tanečník.
Randy: Díky.
Scott: To teda je.
Sheena Metal: S tím vždycky můžeš jít na Broadway.
Scott: Tajemství Magic Mikea.
Sheena Metal: Randy, máš pro nás nějaký zajímavý příběh s fanoušky?
Randy: Mám jeden strašidelný, ale ten nechci sdílet.
Scott: Ano, má pár strašidelných. Randy má ty obzvlášt strašidelné.
Randy: Řekl bych, že to pro mě bylo těžké, přijmout tu celou věc s fanoušky, to jak šílejí. Ted je to pro mě velmi uspokojivé, po tom, co jsem byl na srazech a po tom, co jsem v divadlech potkával lidi v zákulisí. Ted ty lidi znám a opravdu je respektuji a je velmi lichotivé, že vědí o naší práci a už rozumím tomu, proč je to pro ně tak důležité. Opravdu to změnilo můj názor.
Sheena Metal: Randy, máš něco týkajícího se Justina, co si pořád neseš s sebou?
Randy: Mám okamžik, který si velmi silně pamatuju. To, jak jsme ho natáčeli i to, když jsem ho pak viděl. Když byl na konci první řady Justin dáván do té sanitky. Pamatuji si ten okamžik, kdy jsem na nosítkách a dávají mě tam. Úplně přesně si pamatuju, jaká byla strašná zima a jak jsem měl na sobě falešnou krev a jak jsem měl mokré vlasy. Bylo to venku a oni mě nakládali na nosítkách do sanitky a já si pamatuju, jak jsem si říkal: Panebože, doufám, že tohle ve skutečnosti nikdy nezažiju. Bylo to děsivé. A nikdy nezapomenu na pocit naprosté bezmoci, když jsem byl přidělaný k nosítkám a pokryt krví a promrzlý. Pak asi po měsíci jsme se na tu epizodu dívali a já jsem si vzpomněl, jaké to bylo. To, že jsem to viděl zvenčí a věděl jsem, jaký to byl pocit, když mě tam dávali, bylo strašně zvláštní. Je to jeden z těch okamžiků, kdy jsem si říkal, jak jsem rád, že jsem herec. Tohle je ten bláznivý okamžik, kdy mám pocit, že vím, jaké je to ve skutečnosti a díkybohu, že to nemusím doopravdy zažít.
Sheena Metal: To je scéna, která je téměř shakespearovská. Nejdřív jsi na plese, ukáže se Brian a tancujete a zdá se, že je to ten dokonalý romantický okamžik, který všichni chceme zažít, at už chodíme s kýmkoliv, ta extáze vás dvou spolu, to spojení, o které všichni usilujeme a najednou ten násilný akt, který nás vrátí zpátky do reality… To je život na zemi. Na chvlilku je to nádherné a pak se stane něco hrozného. A emocionálně je to tak…Pamatuji si, jak jsem to viděla, když to poprvé dávali, říkala jsem si: Bože, to je hodně, čím si musí divák projít. Nejdřív jsme byli kvůli vám tak štastní, ten krásný tanec a dokonalý ples a ten krásný okamžik, krásnější ples než většina lidí má, a pak rána a sanitka a my nevíme, jestli jsi mrtvý a… takže si dovedu představit, že zahrát to muselo být náročné, intenzivní.
Sheena Metal: Randy, jaké to bylo pro tebe?
Randy: Co myslíš?
Sheena Metal: Jaké to bylo být v seriálu, který byl ve své době tak kontroverzní?
Randy: Bylo to vzrušující. Věděl jsem, že tomu bude věnováno hodně pozornosti. Hlavní věc, která pro mě byla tak vzrušující bylo to, že bude homosexuální tematika v televizi. Díky tomu byly věci, které by jinak byly těžké, jako sexuální scény, které někdy těžké být můžou, lehčí. Protože jsem si myslel, že to bude společensky důležité. Ve své době.
Sheena Metal: Stalo se někdy, že jsi měl agenta nebo manažera, který by řekl, hele, nevím, jestli bys měl ty scény točit, nikdy tady nic podobného nebylo. Je to zvláštní, že? Lidé se tolik bojí toho, co ještě nebylo, ale jak se to jednou udělá, tak si myslí, že je to ta nejvíc cool věc. Byla to velká věc, že jste točili takové scény. Dovedu si to představit. Nejen sociokulturní dopad, ale i to, jak opravdové byly. Z toho by hodně agentů šílelo, vzalo by jim to dech.
Randy: Já jsem byl univerzitní student, byl jsem odnikud, neměl jsem za sebou léta, kdy bych se prosazoval v LA. Byl jsem nikdo odnikud. Vyrůstal jsem a četl (?) a tak jsem na o tom naivně ani nepřemýšlel. Chci říct, věděl jsem, co to bude znamenat, ale ne ve vztahu ke mně. Byl jsem nadšený, že na tom mohu pracovat.
Robert: Randy, úplně jsem zapomněl. Těsně předtím, než jsem k vám přišel, tak si pamatuju, jak jsem viděl jenom jediný klip. Byl jsi to ty a Gale, jak se líbáte. Bylo to tak vzrušující. Měl jsem pocit jako: Panebože, panebože. Najednou to malé dítě, které snilo o tom mít možnost se takhle vyjádřit… úplně jsem na ten okamžik zapomněl.
Scott: Já mam v sobě takový komiks, komiksové kresby, jak si pamatuji Randyho, od té doby, co jsem ho poprvé viděl… V mé mysli, byl nejdřív na * v St.Luis, což je to největší outdoorové divadlo, tak velké, že všichni herci na jevišti musí dělat velká gesta, když mluví, aby diváci herce poznali. V mé mysli Randy začne tady, pak mu zatelefonují, letí do LA, je na konkurzu, má tak obrovské oči.
Michelle: Tak roztomilý.
Scott: Vypadá na sedmnáct. Peter se ho musel zeptat: Prosím tě, řekni mi, že je ti víc než 18. A další obraz je on a Gale první den natáčení, jak dělají jednu z nejvíc vzrušujících sexuálních scén všech dob. Tyto tři obrazy, tyto tři scény jsou, jak si Randyho představuju. Vím, že to není úplné, ale takhle ho vidím. A byl to pořádný postup.
Randy: Lidé to takhle chtějí vidět.
Scott: Ale vy dva jste se do toho museli ponořit rychle, mnohem rychleji než kdokoliv z nás.
Randy: Ano, hned na začátku.
Scott: To nebyl ten nejlepší způsob, jak to říct, ponořit se, ale víte co myslím.
Sheena Metal: Randy, ty jsi nebyl v Hollywoodu a přicházíš z divadelního prostředí. Všichni víme, že v divadle jsou všichni mnohem víc flexibilní. Jsou ochotni toho víc zkusit, jsou odvážnější, riskují, rozbíjejí společenské stereotypy. Skoro jako kdyby televizi a kinu chvíli trvalo, než se dostanou na stejnou úroven. Lidé z divadla prostě řeknou: Ok, chceš, abych byl nahý na podiu, chceš, abych udělal tohle? Dobře. To je taková ta divadelní ideologie. Takže možná proto, že jsi odtud přišel, tak pro tebe bylo snadnější prostě říct: Dobře, udělám to.
Randy: Asi ano. A taky proto, že televize pro mě byla zvláštní věc, neměl jsem tehdy žádnou kariéru a necítil jsem se na televizi závislý. Říkal jsem si, že to risknu, vezmu tuhle příležitost a pak se vrátím zpátky k divadlu a budu dělat to, na co jsem se připravoval. Film (?) vyšel v roce 1989 nebo 1991 a já jsem z toho byl nadšený, otevřelo mě to novým zkušenostem. Všichni věděli, že jsem gay. Takže to bylo až asi po osmi letech, co po mně chtěli, abych dělal sexuální scény. Takže jsem nad tím moc nepřemýšlel. Zjevně jsem nad tím přemýšlet měl.


Už jsem vám psala, že miluju Scotta? :D No to je od věci:D Chudák Randy, někdy mi přijde, že by celé QAF nejraději zrušil! Už jen, jak se mu zúžil okruh potencionálních partnerů...:-) A to k tomu ještě patří šílené fans.
Je pravda, že dříve se objevovaly zprávy, že nebyl Randy na fanynky zrovna naladěn. Ale teď čtu spíš samá pozitiva, že si je dokonce pamatuje (ty skalní samozřejmě) podle jména... To musí být moc pěkné:-)

Ještě jednou dík evannabarče :-) a já mizím do pelechu... Brou. Justinka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Teri | 3. července 2013 v 14:49 | Reagovat

Děkuji za sdílení super rozhovoru a úžasný překlad. Oni jsou tak sympatičtí :)

2 anlupa | E-mail | 4. července 2013 v 18:59 | Reagovat

seriál, který mě dostal....:-) :-D

3 Saskya | 10. července 2013 v 12:59 | Reagovat

Ďakujem za preklad :)
a dnes: #HappyBirthdayGaleHarold !!! ❤❤❤❤❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015