Gale Harold se vrací ke své roli Briana Kinneyho

29. dubna 2013 v 11:31 | Justinka |  Gale Harold

Je tu dlouho očekávaný rozhvor s Galem Haroldem, který se vrací k natáčení Queer as folk. Dozvíme se jistě mnoho zajímavých věcí.:-) Upozorňuji, že já jen vytrhla pár věcí, které mě nejvíce zaujali z kontextu (a to jen pro vaše nalákání a mou možnost je komentovat, jinak doufám, že si ten krátký rozhovor přečtete celý, což se mi zdá, stejně nikdo nedělá:D Proto jsem se pustila alespoň do takového výcucu. Neobjektivního:DHned první otázka nás zavede zpět k motocyklové nehodě, kterou Gale utrpěl v době natáčení Zoufalých manželek. Vytrhávám z kontextu, tudíž cituji:

"Náboženství nebylo součástí mého života po dlouhou dobu, pokud vůbec, ale já mám nový výraz uznání zásad víry."

*moc se s tou překladačovou češtinou nepachtím, protože je jasné, co tím myslel...

To je zvláštní (i když ne nečekané) oznámení od kuka, co vyrostl v tak věřící rodině.
Jinak zcela souhlasím - přátelé a rodina je (měli by být) víc než víra. Alespoň já to tak mám.
I když vím, že se třesete pouze na QAF, hodím sem odkaz na takový klipový výcuc Glalea ze Zoufalých manželek, konečně jsem se toiž dozvěděla, co se mu stalo a i pár vtipných scének tam je. ZDE! (na další 4 díly vás navede youtube)

Přes motorky se dostávme k počátkům herectví, k prvnímu agentovi a ke konkurzu na QAF. Který měl být pro něj i konkurzem posledním, alespoň v LA. Gale se rozhodl to tam zabalit, kvůli neustálým neúspěchům!!!
Díky bohu se tak nestalo a přišel na ten správný konkurz! Možná bych na to modlení, přece jen mohla dát, ne?
Dále nás otázky zavedou do doby, přesně před QAF. Dozvíme se, jestli Gale dělal nějaký výzkum ohledně přípravy na svou roli. Což je velmi zajímavá část, kde se Gale vyznává z toho, jak došel k tomu, jak hrát správně Briana. Ale třeba také k tomu (mými slovy), že Brianovo heslo "Pokud to není tvůj zadek, který šukám, tak ti do toho nic není" ho přivedlo k myšlence, že on jako heterosexuální, nemůže ničit vizi o Brianovi. Proto se k tomu tak dlouho odmítal vyjadřovat.

Další část rozhovoru mě opravdu dostala. Gale odpovídá, že neměl ani představu, jak tato role zapůsobí. Cituji:

"Ale upřímně řečeno, nebyl jsem připraven na to, jaký vliv by mohla mít tato role. Asi jsem si myslel, že proto, že jsem byl vážně oddaný Burroughsovi, a Cocteauovi a Genetovi, jsem měl hluboké porozumění pro homosexuální kulturu. Nebyl jsem ani blízko!A já jsem rozhodně nebyl připraven na odpor, který jsem dostal od těch, kteří mě viděli jako nevítaného vetřelce. "

Pořád s povděkem přijímáme, že se Gale hrdě hlásí ke své práci a dělal ji opravdu se zaujetím a dobře. Navíc se angažuje
v různých projektech na podporu gay komunity a ne málo, ale tohle o čem mluví, může být velmi nepříjemná a prakticky každodenní zkušenost. Kdo z vás nepotkává pitomce, kteří mají potřebu kritizovat vaši práci? Myslím, že to bylo od Galea hodně odvážné rozhodnutí (i když asi nevěděl do čeho jde) a patří mu hold, že nikdy necouvá zpět.

A pak už jen vrním blahem. Cituji:

"Měl jsem neuvěřitelně štěstí, že jsem pracoval s Randy Harrisonem jako Justinem Taylorem. Sdílíme dostatek vkusu v hudbě a umění a měli jsme opravdové kamarádství, které se naštěstí vyvinulo do hlubokého přátelství. "

YES! Nejen ty máš štěstí Galee, ale i my! Bez vás by to nebylo ono!
A určitě neudělám chybu, když napíšu, že srdce každé fanynky se zatetelí, pokud nám ukážou ti dva střípek jejich hlubokého přátelství, třeba při návštěvě svých divadelních projektů... nebo jinak.:-)

A trochu vtipu na závěr? Otázka zní: Jaká je rada pro herce, který jde dělat sexuální scény poprvé?

Cha, Gale, že by nebyl odborník? :D

"Líbejte dobře a vášnivě (pokud to dává smysl), a pohybujte se, jako když to myslíte vážně!"

Tohle dává smysl a Gale se toho beze zbytku držel! Proto je jeho Brian Kinney nejlepší! :D Schválně si pusťte jakýkoliv kousek takové scény a dejte vědět, jestli najdete něco podezřele neupřimného!
Miluju takovéto návraty ke QAF. Pořád je ještě dost a dost věcí, které k tomu může Gale říct. Přesto... život jde dál a Gale je jmenován v novém krátkém filmu "Thirst" česky žízeň. Film je inspirován skutečným příběhem a zachycuje zoufalost městského nomáda, který zápasí s důsledky svých rozhodnutí. V baru v LA. Zatím je film ve stavu příprav.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane | Web | 30. dubna 2013 v 6:28 | Reagovat

Rozhovor jsem celý sice ještě nečetla, ale chytila jsem chřipajznu, takže teď budu mít čas se soustředit na překlad :D :D :D

Každopádně jsem ráda, že jsi zase dokázala vygooglit něco nového a zajímavého a udělala vyňatek. Ani nevíš, jak zvedne náladu si přečíst (hlavně česky), že se Gale hrdě hlásí k roli Briana, že ho uvidíme v dalším projektu... :-)

2 Rocia | Web | 16. května 2013 v 23:14 | Reagovat

Díky za článeček - vyloudil úsměv na tváři :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015