Velký rozhovor s Randy Harrisonem o QAF!

5. dubna 2012 v 21:42 | Justinka |  Randy Harrison
Nejen že jsou prázdniny, ale ještě větší štěstí mě zcela nečekaně zastihlo nepřipravenou, o to víc z toho mám (a doufám, že vy budete mít také!) ohromnou radost!!!
O čem to píšu? O tom, že Evannabarča si sama našla, úžasně přeložila a přímo mně pod nos podstrčila dlooooooooooouhý rozhovor s Randym Harrisonem!
A že to myslím zcela vážně je jasné, protože u videa je datum vložení 4.4., takže je ještě horké:-) a devět minut hustého brebentění je vážně dlouhý rozhovor, to mi nikdo nevymluví!
Co je ale nejlepší a nejzábavnější, že je to skoro celé o Queer as folk!

Budu moc ráda, když jí v komentáři pochválíte a nádavkem chci slyšet, co vás zaujalo nejvíc! Mně bylo líto, že se další pokráčko QAF nikdy nenatočí, ale tak to jsem věděla... Zato Randyho úsměv a zopakování slova "svatba" ve mně vyvovává otázky, zda je Randy pro a svatbu chystá nebo to není nic pro něj? :-) Co říkáte?
Jsem tak ráda, že je tak talentovaný a úžasný a statečný a otevřený a dokonale krásný! Dobře, už vyšiluju...:DDD

A protože jsem z toho úplně vyvedená z míry (a protože jsou ty prázdniny a já se v tom mohla dnes půl dne vrtat - nechci slyšet, že to půl denní práci neodpovídá, co naděláte, kde schází talent a invence nastupuje dřina :D) honem přidávám jen a jen pro Evannabarču jako dík další díl (a doufám, že tentokrát také dlouhý) Pařížského setkání...:-)

Reportér: Byl to pro tebe skvělý den.

Randy: Jo, bylo to dobré představení.

Reportér: Jaký jsi měl pocit, že byla energie v místnosti?

Randy: Dneska to bylo výborné představení, bylo to zábavné.

Reportér: Tak teď se vraťme zpět do roku 2005, kdy byla poslední epizoda QaF. Hodně lidí o tom chtělo říct hodně věcí, když seriál skončil. Spousta fanoušků byla až šokovaná, že už je konec, po pěti letech. Chtěl bych, aby ses vrátil k první řadě, poslední epizodě. Věděl jsi v té době, že to bude něco nadčasového, to, co se z toho dneska stalo?

Randy: Jo, věděl jsem, že to bude významná událost, a ne že by to nebyla událost už tehdy, ale bohužel o tom lidé nemluvili tolik jako dnes. Ale už tehdy jsem věděl, že to tak bude.

Reportér: Stává se ti, že za tebou lidé přijdou kvůli některé epizodě a diskutují o tom s tebou?

Randy: Ne moc často. Queer as Folk je minulostí, takže se nestává, že by kvůli tomu za mnou chodili.

Reportér: Mluví s tebou lidé o tom seriálu? Je nějaká šance, že bude nějaké shledání herců?

Randy: Myslím, že bychom mohli… Chci říct, že nikdy nebude natočena další část QaF, ale myslím, že se obsazení sejde toto léto v Německu. Chystají něco jako velké shledání, konferenci, na které všichni plánujeme být, pokud se to podaří. A to by bylo poprvé od té doby, co jsme skončili natáčení, kdy bychom byli všichni spolu.

Reportér: Stal ses vzorem pro…chci říct, stal ses vzorem ve své vlastní lize, v době, kdy se na seriálu pracovalo. To je tak trochu opravdu důležité.

Randy: Myslíš mě nebo postavu Justina?

Reportér: Tebe i postavu. V té době jsi byl velkým aktivistou i mimo kamery, byl jsi viděn (veřejností).

Randy: To ano, ne moc, ale je to tak. Myslím si, že v té době, bohužel, což už je podle mě dnes méně časté, což je dobře, být otevřeně gay a být v televizní show znamenalo, že jste aktivista. A já jsem se za to nechtěl stydět a měl jsem pocit, že je potřeba reprezentovat a měl jsem pocit, že je v této oblasti určité prázdno, které si myslím, že dnes už vymizelo, nebo je méně silné. Je zde více herců, kteří jsou otevření.

Reportér: Takže se přesuňme do 2006. Založil jsi organizaci jménem Artspire (?). Můžeš mi o tom něco říct?

Randy: Ano. Artspire jsem začal v roce 2006 s několika přáteli. Bylo to hlavně o prostředí, kde spolupracovali různí umělci, návrháři, režiséři, herci, scénáristi, kteří…vytvářeli jsme projekty. Nakonec tam bylo hodně fotografování, krátké filmy, videa. Nejdřív jsme si mysleli, že bychom mohli dělat hry, což se nakonec nestalo.

Reportér: Takže podle toho, co vím z internetu, wikipedia má o tobě veeelkej článek, tak jsi hrál v hodně hrách. A je to tak trochu unikátní. Přešel jsi od West Side Story k Amadeovi a nějaká představení mimo Broadway. Jaké to je?

Randy: Je to skvělý. Byl jsem na Broadwayi i jinde. West Side Story jsem ale dělal v 19, to bylo před QaF, dělal jsem to na letní stáži (?). Je to skvělý. Nepřetržitě pracuju v divadle po celé zemi i v Evropě. Je to můj domov, to co jsem opravdu chtěl dělat. Vždycky jsem měl pocit, že QaF pro mě byla divná práce. A teď dělám to, v čem mám pocit, že jsem dobrý.

Reportér: Takže myslíš, že budeš dělat víc televize, víc divadla, nebo co myslíš, že v budoucnosti… co si pro sebe představuješ?

Randy: Nikdy nepřestanu s divadlem. Trvalo mi dlouho, než jsem získal stabilní kariéru jako divadelní herec a opravdu jsem se tady usadil a měl jsem možnost dělat věci jako Shakespeara a Ibsena a dramatiky, díky kterým jsem se stal hercem. Ale televize mi začíná opravdu chybět, tak doufám, že dostanu příležitost se tam vrátit a přitom si zachovat kariéru v divadle.

Reportér: Dokážeš si představit sebe v něčem jako Upíří deníky? Chceš si sebe v něčem takovém představovat? Nebo spíš v něčem dramatičtějším? Nebo komediálnějším?

Randy: Opravdu nemám tušení, nevím, co to bude.

Reportér: Jaká je jedna věc, kterou rád vidíš v LGBT komunitě, přichází změna a začíná se povolovat manželství osob stejného pohlaví v různých státech a … co si o tom myslíš?

Randy: Jsou to dobré zprávy, je to pokrok. Nejradši vidím pravděpodobně to, že víc a víc lidí přiznává, že jsou homosexuálové a není jim nepříjemné, kdo jsou, jsou pyšní na to, kdo jsou, i mladší lidé. Neprocházejí si procesem sebedestruktivního poznávání sama sebe, což se rozhodně stávalo mnoha gayům v době, kdy jsem já byl teenager. Pokrok je všude, je to hezké, přál bych si, aby to šlo rychleji.

Reportér: Dobře, poslední otázka. Kdybys měl předat nějaké poselství, jsi takový vzor, opravdu, otevřel jsi soustu dveří. Podle tvého pohledu to vypadá, že s tím nesouhlasíš, ale opravdu jsi to udělal, udělal jsi změnu, tak jako celý seriál. Ale co by si chtěl říct mladým lidem, slyšeli jsme "It Gets Better" a další projekty, ale jaké poselství bys jim předal ty?

Randy: Je těžké předat poselství mladým obecně, protože existuje spousta různých okolností, a proto by potřebovali každý jinou radu.

Reportér: Tak těm, kteří si prochází šikanou, myslíš si, že fungují zprávy jako "zlepší se to"? Co si o tom všem myslíš?

Randy: Já si myslím, že je to pravda, opravdu se to zlepší, když je člověk starší. V době kdy má člověk víc svobody může najít komunitu někde jinde, pokud je teď na místě, kde jí najít nemůže. Když je člověk starší, najde lidi, kteří ho mají rádi a záleží jim na něm a přijímají ho. Věřím tomuto poselství.

Reportér: Přijďte se podívat na RED, je to opravdu skvělé představení (…) Ještě jedna otázka, týkající se hry: Co na této postavě rád hraješ?

Randy: Líbí se mi, jak moc se změní, jak se rozvine a jak najde svůj styl a stane se dostatečně sebevědomým, aby dokázal vyjádřit to, co si myslí. Je zábavné být na začátku hry, pak si projít tím vším a nakonec se dostat ke konci hry. V hraní této postavy je určitá katarze, která se tam hodí. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luczaida | Web | 5. dubna 2012 v 23:24 | Reagovat

Děkujůůůůů za ten rozhovor, úúplně se rozplývám :-D
Bylo neskutečně roztomilý, jak se začal Randy culit, když reportér říkal "a teď se vraťme do roku 2005" :-D

2 Tsuki | E-mail | 6. dubna 2012 v 0:14 | Reagovat

[1]: Přesně! :D Je mi jasný, že věděl hned kam uhodilo při datu roku 2005 :D

Jinak jak jsem se tak dívala, nemohla jsem si pomoct, ale ten kluk pořád vypadá jako kluk :) I když tak trochu dospělej kluk... sakra, já nevím jak to říct :-D Doufám, že tím nikoho neurazím, ale v tom nasvícení, takhle z boku, mi děsně připomínal Kena :P Ale je fajn vědět, že nebude žádná Barbie 8-).

Když tak zavzpomínám na svoje léta s barbie a keny, tak si říkám, že jsem byla úchylná asi už tehdy :-D

P.S.: Velký DÍK evannabarče posílám ráda a co největší. Bez překladu bych rozuměla tak polovině, a to není ono ;-)

3 Justinka | Web | 7. dubna 2012 v 22:59 | Reagovat

[1]:

[2]: Culím se tady z toho už dva dny a pořád to na mě zabírá:DDD

Cože? Že ty jsi nechala holky holkama a vyžadovala koupit rovnou Keny dva! :-P

Ano! Pouštím si to místo večerníčku a bez překladu by to vůbec nebylo tak strašně skvělé! :-)

4 Tsuki | E-mail | 7. dubna 2012 v 23:11 | Reagovat

[3]: :-D No, zase takhle ne, ale skoro :D Měla jsem dva Keny, a hrála jsem si jenom s nima, případně jen s jednou nejhezčí Barbie. Celkem zajímavý je, že se jmenovali Jack (Brokeback Mountain) a Justin (QAF) - a to si nedělám srandu :-D :-D Byl to osud 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015