1000 slov / První láska

9. listopadu 2011 v 21:00 | Justinka |  1000 slov nebo drabble
Opět jsem se nechala nalákat na Bilkisinu výzvu, snad se vám to bude líbit. Psaní drabble se ukázalo těžší, než se zdálo:-) Tématem se stala:
Mel byla spíš jako kluk. Matka jí vlasy stříhala na krátko a vzdala se veškerých nadějí, že Mel vydrží v sukýnkách a čistá. Už se nerozčilovala nad potrhanými kalhotami a umazanými oděvy z lezení na stromy nebo sledování nějaké nepřátelského špióna v podobě toulavého psa. Pak Mel ale paní učitelka v první třídě posadila vedle Maddy. Maddy byla všechno co Mel nebyla. Tichá, vstřícná, usměvavá, načančaná v sukýnkách a s culíčky s pevně přidělanou růžovou sponkou na svých blonďatých vláscích. A malá Melanie se poprvé zamilovala. Tak moc chtěla Maddy zaujmout, vyrovnat se jí, být pro ni nejlepší. Maddy to bylo tak nějak jedno, ale Mel se díky tomu dostala až k přijímačkám na vysokou. Tam konečně poznala Lindsay, která byla jako Maddy, jen Melaniinu lásku opětovala.

Později Justin uznal, že to co nazýval prvními láskami bylo jen pouhé okouzlení. Postupně se poblouznil do různých heteráckých kluků, ze školy či kurzů malování. Vzplanul jako troud a postupně bylo jeho nadšení udupáváno jasnými důkazy o tom, že s ním nikdy mít nic nebudou či ráznými odmítnutími. Po poslední facce, kterou dostal za svou nesmělou pusu na tvář, ztratil veškerou naději, že ho někdo začne milovat. Jeho romantická duše umřela a na její místo si vlezl cynik. Proto Justin , sice s obavou, ale s jasným cílem se nechat šukat kýmkoliv, kdo za to bude jen trochu stát, vyrazil na Liberty Avenue. Tam kde je největší šance, že uspěje. Vyšlo to, dostal toho nejhezčího co mohl, ale dostal ještě něco trochu víc, jeho naděje na lásku se vrátila. Bylo úplně jedno, jak moc ho Brian odstrkuje, Justin si byl skálopevně jistý, že má cenu za to bojovat a že Brian je ten pravý. Jeho první opravdová láska.Michael měl tu smůlu, že jeho první opravdová láska byl Brian Kinney. Brian se mu svěřil se svým poprvé, pak podruhé, pak… už to nikdo nepočítal a Michael si pořád myslel, že na něj musí dojít řada, že Brianovi dojde, jak moc ho má rád, jak moc je ochoten pro něj kdykoliv obětovat, stačí kývnout a...
Vždyť i Brian při něm vždycky stál. Byl to on, kdo ho vzal do Babylonu. Byl to on, kdo ho zasvětil do tajů gay sexu - tedy vzal ho do lázní, byl to on, kdo s ním jel do nemocnice, když Michael chytil kapavku, vždy se o něj staral. Jenže ne jako partner, ale jako bratr. Michael podnikl pár nesmělých pokusů, kdyby snad Brian nechápal, ale byl vždy se smíchem odmítnut. Ne, nikdy se nic nestane! Přesto Michael čekal a možná to stále platí…


"Moje první láska, to je zakázané ovoce," usměje se Emmet tajemně. "Byl to totiž učitel, i když ne můj. Po škole se všichni rozprchli někam poflakovat se a vyvolávat bitky. Byl jsem rád, že nebijí mě. Tedy většinou," sklopí oči. "Zůstával jsem sedět na chodbě a čekal na autobus. Moc rád jsem okýnkem pozoroval keramický kurz, který vedl pan Gladstein. Líbila se mi keramika i on. Zbožně jsem ho pozoroval a on mě jednou pozval dál. Posadil mě mezi ty nadané holčičky a ukázal mi, co mám dělat. Jeho hlas byl tak podmanivý a mnou projel elektrický proud, když se naše prsty setkaly na hroudě hlíny. Začal jsem tam chodit pravidelně. Nemohl si nevšimnout, že ho zbožňuji. Byl mé jasné světlo ve tmě, která se kolem mne nenávistně černala. Při poslední hodině školního roku mě požádal, ať na něj počkám po kurzu. Tetelil jsem se štěstím a to jsem netušil, že mě bude za pár okamžiků nesměle líbat a já mu to budu neuměle, ale o to hladověji oplácet. Jeho prsty mě hladily po zádech, pak vnikly pod tričko a jejich horkost mě spalovala na nahé kůži. Prudce mě přitiskl k sobě a přejel po mém zadku, zalapal jsem vzrušením po dechu a pak mě pan Gladstein naposledy políbil, pohladil po tváři a odstrčil od sebe. Řekl jen: Běž a měj krásný… prázdniny. Přestože on se do naší školy po prázdninách už nevrátil, vzpomínám na něj rád."

Jennifer tenkrát nemohla uvěřit svému štěstí.
Vdávat, bude se vdávat! Jaké štěstí měla? Našla toho nejlepšího kluka pod sluncem a to hned na poprvé. Nemusela zkoušet, trápit se… Jako její kamarádky, které se párkrát spálily, když se z milého hocha vyklubal pěkný blbec, který je zničil, opustil, zesměšnil. Ne, nic takového.
Craig je ten nejlepší. Je tak milý a miluje ji. Právě dodělali školu a má před sebou zářivou kariéru. Šťastně se usmála. A ona? Ona by si přála, aby spolu mohli být navždy. Mít malý domeček, snídat spolu, povídat si, být šťastní, být rodina. Do toho štěstí jasně zapadal malý vrnící uzlíček vonící pudrem v jejím náručí. Viděla to tak jasně…
Usmála se, ale její úsměv nebyl už šťastný, ale trpký a poznamenaný zklamáním nad tím, jak dopadla její první láska. Vlastně se jí sny splnily, měla domeček, dvě skvělé zdravé děti, jen ten manžel se nepovedl. Jak byla naivní…
Smutně vzdychla a podepsala žádost o rozvod.


Terapie:
Máma, moje máma. Byla pro mě tou nejhlavnější osobou na světě, tátu jsem neměl. Byl jsem takový tam malý přítulný chlapeček, který se pořád motá kolem máminy sukně. Rád jsem jí pomáhal, rád jsem s ní nakupoval, vařili, povídal si… A večer si k ní vlézt do velkého křesla a přitulil se.
Tak moc jsem jí miloval, byla mou první láskou. Byl jsem maminčin mazánek. Říkala mi, jak se jí bude stýskat po našem tichém povídání v křesle, až si najdu nevěstu a odejdu. Jenže já časem zjistil, že po nevěstě netoužím. Zajímali mě kluci. Bál jsem se, ale přesto jsem se mámě svěřil. Byla mi tak blízká, věřil jsem jí. Že mě kvůli tomu vyhodí v 16 na ulici, to jsem opravdu nečekal.
"Táhni, buzerante!" křičela za mnou. Byl to takový šok, bylo to mé puklé srdce. Nestála o mě! Moje máma si mě nevážila, nevážil jsem si sebe ani já.
Nakládal jsem se sebou jako s kusem hadru. Kradl, pil, fetoval…
Nechápu to, ale už s tím umím žít bez pravdu zastírajících berliček! Jsem gay, jsem rád a nebudu už fetovat!
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rowene | 10. listopadu 2011 v 9:42 | Reagovat

I když mi tyhle krátké formáty moc nesedí, máš to pěkné, nápadité. :-)

2 Karin | 24. března 2013 v 23:20 | Reagovat

Moc pěkně píšeš. [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015