Setkání v Pittsburghu 5.část

4. září 2011 v 20:48 | Justinka |  SETKÁNÍ V PITTSBURGHU

Tento cyklus velmi úzce navazuje na SETKÁNÍ, proto je dobré číst Setkání dříve. :-)

Ennisovi bylo naštěstí čím dál lépe a Zack uvažoval, že by ho mohl propustit, jenže tím by se mu také mohl Ennis ztratit z dohledu a to se mu vůbec nelíbilo. Proto se Ennise zeptal, co má v plánu. Nedovel si představit, že by Ennis hned vyrazil zpět do Wyomingu. To přece nemohl…
Ennis ale věděl, že ani jeho noví přátelé ho nebudou zatím takhle slabého chtít pustit. Justin s Brianem mu už nabídli, že ještě nějakou dobu může zůstat u nich v Britinu. Když to řekl Zackovi ten se zaradoval. Boudou totiž téměř sousedy. Tedy na wyomingské poměry. Zackův domeček stál jen o pár kilometrů dál.


Zack si dobře všiml nechápavého Ennisova pohledu. Lekl se, že to přehnal a to hodně. Ano, toužil po Ennisovi, přitahoval ho. Nemyslel až tak fyzicky, ale spíš, spíš co? Spíš by strašně moc chtěl vidět na Ennisových rtech úsměv, který viděl na obrazu v galerii. Byl tak bezstarostně šťastný. Proč by nemohli být šťastní spolu?
Jenže si uvědomil, že tady a teď v téhle chvíli nemůže na Ennise tlačit. Ano tlačit! To je nátlak, protože je jeho doktor. Už to nesmí udělat. Až bude Ennis zdravý, potom to bude něco jiného. Jenže právě toho se Zack bál a tak to oddaloval.

Když se později zastavil za Ennisem, zdálo se mu, že dělá, že spí, aby s ním nemusel mluvit o té situaci, o tom polibku. Hm, nejraději by si dal facku, jestli vše pokazil. Další dny se choval sice přátelsky, ale striktně si hlídal, aby doteky neprodlužoval, aby pohledy neprotahoval, aby se choval jako profesionál. To Ennisovi prospělo. Zklidnil se,… jenže zjistil, že častá Zackova přítomnost mu chybí. Zvykl si na něj. A teď se těšil, až Zack přijde. Zack vždy přišel s něčím zajímavým. Vyprávěl mu o Youngovi, o Liberty avenue, o novém filmu, na kterém byl, o Pittsburghu, o svých přátelích, se kterými byl na výstavě. Za to chtěl slyšet o Ennisově životě. O ovcích, koních, horách, o jeho práci, o místě, kde Ennis žije a o jeho manželství a hlavně o Jackovi, ale na to neměl odvahu se zeptat.

A pak přišel ten den, kdy Zack schválil propuštění a za několik dnů už Ennis odjížděl s Justinem směr Britin. Na ruce ještě cítil pevný Zackův stisk, ale věděl, že Zacka uvidí jistě skoro každý den. Byl totiž pozván, aby pacienta průběžně kontroloval.
A až se Ennis trochu zotaví z nemoci, vyrazí spolu na ty koně…

Ennis byl ohromen velikostí sídla svých přátel. Britin měl všechno a to dokonce i stáje, které zatím zely prázdnotou, protože Justin a Brian natrvalo přesídlili do NY. Ohromně se mu tam líbilo. Uvelebil se do pohodlné lenošky ke krbu a pil silný horký čaj. Bylo mu dobře jako už dlouho ne.
Dnešní den byl velmi vyčerpávající a tak Ennis usnul dřív, než dopil čaj. Brian ho jemně probudil a odvedl do hostinského pokoje.
Ráno ho uvítali usmívající se kluci a bohatá snídaně. Ennis na to nebyl zvyklý, tak si vzal jen černou kávu a namazaný chléb a tiše se posadil u stolu v kuchyni. Když se nasnídali, vydali se na malou procházku, obhlídnout panství. Ennis strávil nejvíce času kolem stájí. Koně mu chyběli a tady si je dovedl dobře představit. Povídali si o tom s Justinem, který se přiznal, že se mu po ježdění trochu stýská.
Koňský hřbet ho lákal. Odpoledne přijel Zack a všichni strávili příjemný čas v družném hovoru.
Takhle to šlo pár dnů. Odpočívali a dělali jen to, co je baví. Ennise bavilo pozorovat Justina při práci. Maloval nádherně.
Zack se každý den zajel za Ennisem podívat.
Na zítra se domluvili, že Zack vyzvedne Ennise a Justina a vezme je do své stáje. Byla to velká stáj, kde jste si mohli koně půjčit nebo nechat ustájit. Justin vyrazí na projížďku a Ennis se zatím jen seznámí se Zackovým Youngem, aby nepřepínal síly. Domluveno, nedělní výlet byl zařízený. Všechny mrzelo, že Brian musí jet do kanceláře a nemůže se zúčastnit, ale nedalo se s tím nic dělat. Proto si alespoň na večer naplánovali společné grilování v Britinu.Nedělní ráno bylo zamračené. Těžké sněhové mraky se válely po obloze a nevypadalo to, že by se chtěly roztrhat.
Byla zima, ale nemrzlo. Náladu jim to ale nekazilo. Všichni se těšili, že si den dobře užijí a Brian, že své neodkladné záležitosti vyřídí rychle a pak se staví s Michaelem ve Woody´s.

Vstoupili do stáje, kde bylo příjemné teplo, koně je zdravily frkáním. Zack je vedl k boxu, kde stál Young. Byl to hezký hnědáček s krásnýma očima a bílou lysinkou. Ennis si ho s oceněním prohlížel. Nejprve zajistili koně pro Justina, pak osedlali Youngovi deku a Zack ho vyvedl před stáj. Z nozder mu šla pára a podkovy zvonily na zmrzlém dvoře. Ennis si to tam zvědavě prohlížel. Rychle spočítal boxy koní, a teď sledoval blízké okolí. Nabylo to špatné. Původně chtěli jít na procházku, ale Ennis umluvil Zacka, aby si vyjeli. Strašně mu to chybělo.
Zack chtěl, aby Ennis měl nějaký šál přes ústa, protože zima byla lezavá. Trval na tom a tak se vrátili pro nějaký šál do auta. Prý tam určitě bude…
Zack se chvíli přehraboval v kufru a vytáhl hnědý šál. Ochotně a jemně Ennise do něj zamotával. Ennis se zběžně podíval do kufru auta a ztuhl. V autě byl i jiný šátek, z pěkného materiálu, béžový s maličkým vzorečkem, avšak nasáklý krví. Znepokojeně se zeptal Zacka co to je. Vzpomněl si na docela jiný šátek kdysi dávno, když mu Jack starostlivě ošetřoval zranění od medvěda. Tenkrát se ještě bránil… skoro se usmál. Ale co ten šátek? Zack zrozpačitěl.
Zapomněl šátek z auta vyndat, byl to ten, který přitiskl na Ennisovu krvácející ránu v galerii. Ennise to tak nějak zvláštně zahřálo u srdce. Potom vyrazili na vyjížďku. Jeli pomalu vedle sebe a tiše mlčeli.

Ennisovi to bylo tak milé. Tohle miloval ze všeho nejvíc a v jeho srdci jsou navždy uvězněny minuty, hodiny a třeba i jediný nádech z těch chvil, kdy se s Jackem courali s koňmi po lese, horách, loukách, kolem potoků a jezer. Většinou museli jet za sebou, ale když mohli jet vedle sebe, stačilo jen natáhnout ruku a dotknout se toho druhého a oba věděli, co to znamená, ruka položená na stehně nebo opřená o rameno, která tam setrvala jen chvilku, ale zanechala vzkaz - miluji tě, potřebuji tě cítit pod mou dlaní, chci být s tebou…
A úplně stejně teď Zack uchopil Ennise za rameno. Chtěl mu naznačit, aby zpomalil. Zde zastavil koně a pak ze sebe začal soukat něco, co už oba dávno tušili.
" Ennisi, jsem s tebou hrozně rád, to ti asi neušlo," usmál se, "a chtěl bych s tebou být co nejvíc, pokud mi k tomu dáš příležitost. Cítím, že jsem se zamiloval a mohlo by nám to klapat, pokud…
Je mi jasné, že tě možná moje podobnost s Jackem až děsí a já vím, že plno tvých střídmých úsměvů bude patřit vzpomínkám na Jacka, ale pokud to budu já, kdo je bude moci přijímat, nebude mi to vadit. Prosím, miluji tvé úsměvy a miluji tebe. Dej nám šanci.
Však i pro tebe by to mohla být šance na nový a možná i lepší život, než jsi vedl dosud," upřel na Ennise milující oči a zatajil dech, jak s napnutím čekal, co na to Ennis řekne. Ennis byl zaskočen.
Tušil, že se Zackovi líbí, ale …
"Zacku já žiju jinde, tohle přece nemá vůbec žádnou cenu. Za pár dnů se zotavím natolik, abych se mohl vydat na cestu domů… a pak by bylo po vztahu!" rázně to utnul Ennis. Ale Zack se nechtěl nechat odbít.
"Jistě, o tom jsem přemýšlel. A vlastně úplně nejvíce. Věř mi, že jsem sával dobrý pozor, když si mi vyprávěl o své minulosti a pochopil jsem, že ty překořenit nejdeš. A protože, hm… moje žena úplně nechápe, proč jsem od ní odešel, bude možná lepší na chvíli vyklidit pole a mě je jedno, kde začnu nový život… rozhodl jsem se, že to risknu. Chtěl jsem se tě zeptat, jestli bych pro začátek nemohl jet s tebou a cestou bych se poohlédl po práci doktora, někde blíž k tobě…"
Ennis na Zacka nekoukal div s otevřenou pusou. On by se přestěhoval za ním? Opustil svou supermoderní nemocnici a šel léčit honáky dobytka? Zbláznil se? A co bychom tam spolu dělali? To přece NEJDE!
Ennis to začal Zackovi vehementně vymlouvat a už hodně dlouho nepoužil tolik slov jako tentokrát. Ale Zack už byl rozhodnutý.
Když viděl jak je Ennis neústupný, vyprosil si od něj, že o tom bude alespoň přemýšlet. Za dusného ticha se vrátili do stájí.
Zack se cítil jako spráskaný pes. Čekal od Ennise trochu nadšenější reakci, na kterou očividně nedošlo.
Zack odmítl, aby se Ennis postaral o koně a tak se Justin, který už na ně čekal a Ennis rozloučili a vyjeli směrem k Britinu. Justin si samozřejmě všiml zaraženého Ennisova mlčení, na které byl v podstatě zvyklý, ale tohle bylo nějak zlověstné.
Opatrně se zeptal co se stalo? Ennis vybuchl.
"Ten blázen chce jet se mnou!"
Justin zaslechl nějaké náznaky od Emmeta a nemohl si nevšimnout, že Zack na Ennise hází zamilované pohledy, ale stejně… že by to bylo až takhle vážné?
"Co by tam dělal? On si myslí, že přes týden bude doktor a v neděli si vyjdeme do města za ručičku na procházku?" zuřil Ennis.
Justin by se usmál, kdyby nevěděl, jak vážné to je.
Krotil však Ennisovy horké myšlenky…
"Chce prostě být s tebou. Zamiloval se. Jestli ty do něj ne, tak mu to řekni! Nemá cenu, aby se s tebou stěhoval a tys ho nechtěl."
To Ennise dostalo, protože to, že k Zackovi něco cítí byla pravda a možná by s ním i rád zkusil… žít? Nevěděl.
Ennis radji už mlčel. Potřeboval o tom přemýšlet.
Justin ho nechal, ale v hlavě se mu rodil nový, úplně jiný plán.
Ennis se uklidil ke krbu s horkým čajem a vůbec mu nevadilo, že mu Justin nedělá společnost. Ten změnil plány a vypravil se k Woodymu, aby mohl svůj nápad probrat s Brianem.
Jejich povinnosti už se častěji dotýkaly NY, přesto z nostalgie (ou, kdyby tohle slyšel Brian!) nechtěl Britin prodat. Rádi se sem vraceli. Za rodinou a užít si sebe i přátel.
Jenže na to bylo Britinu dost škoda, aby byl většinou sám a opuštěný. Chátral. Justina dnes napadlo výborné řešení, s kterým by ale musel Brian souhlasit.
Jejich pozemek byl totiž značně rozlehlý a přiléhal k lesům a loukám, stáje byly vystavěny, chtělo by to jen drobné úpravy. Možná by se časem dalo naplánovat i nějaké ubytování…
Celým stájím by velel Ennis. Justin nepochyboval, že by to zvládl a že by ho to nebavilo.
Vpadl do baru s tváří rozsvícenou svou ideou a v očích mu hrála nedočkavost., co na to Brian řekne. Když ho brian uviděl, políbil ho a řekl jen: "Co?" s pobaveným povytaženým obočím. Justin mu začal líčit, co se dnes stalo a co ho napadlo…
Brianovi se jeho nápad zamlouval. Spokojeně ho líbal a přitahoval si ho k sobě, právě když dorazili Michael, Ben, Emmet a Ted.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* | Web | 4. září 2011 v 21:00 | Reagovat

Zaujímavý design

2 Pája | 10. září 2011 v 19:53 | Reagovat

Tak jsem se konečne dostala k povídkám.
Krásné, úplně jsem se zasnila nad Britinem. V améru jsem slintala na ty jejich obrovský pastviny. Tak jsi mi je připomněla :-) Krásně jsem si zarelaxovala. Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015