Vojákova dívka

9. dubna 2011 v 12:01 | Justinka |  Filmy
Já vím, já vím, venku krásně a já pořád s nějakýma depresivníma filmama, koho by to pořád bavilo, ale přece jen není všechno jen růžový, alespoň u mně tedy ne, jestli u vás jo, tak si to nenechte kazit, ale já se nedám jen tak odradit a stejně vám tenhle článek napíšu, ať chcete nebo ne! Jen varování, nechte si zkoumání toho článku spíš na večer, ať se vám v tento slunečný den nehoní hlavou pochmurné myšlenky!

poster


Chci vám napsat o jednom filmu. Ne, právě jsem ho nedokoukala, to by totiž ten článek byl daleko více emotivní a tonula bych v záplavě slz. Ale nějak se mi k tomu filmu pořád vracejí myšlenky, protože byl opravdu dobrý. Ne, žádný slaďák, kdy se tetelíte a víte, jak tohle skončí. No vlastně tady to víte také, ale nic dobrého to nebude.
Ne, ještě nezačnu s prozrazováním. Zaprvé si na ten film vzpomenu vždy, když musím psát a nebo mylset na věci, o kterých byl předešlý člának Charita - vždyť víte napadení gaye bandou teenagerů. Za druhé, blog.cz se hemží články o nej filmech toho a toho. Byla jsem u Blanch a dozvěděla se její žebříček filmů (mimochodem pěkně drsné a většina takových, který já se snažím vyhýbat) I já mám vlastně nejoblíbenější filmy (a jak uvidíte - tawké žádná idylka), o kterých jsem dlouho dumala a hooodně brečela. Nejčestnějším zástupcem je samozřejmě Zkrocená hora, ale tu všichni znáte, tak tu dnes vynechám. Tak tedy ani tento film není vyjímkou a dost mě sebral. Co je na něm tak strašného? To že je podle SKUTEČNOSTI!


Omlouvám se, jestli něco zkomolím, ale opravdu jsem to viděla už dýl, ale čím jsem si naprosto jistá je, že jsem půlku filmu dumala nad tím, jestli to nehraje ženská, protože Calpernia má prsa a postavu, kterou by chtěla nejdna holka a je tak ženská a krásná.:-) (Anne nečti, dost prozradím, ale ne zas nijak moc, jen tolik kolik se toho dozvíš na čsfd
Za zmínku také stojí, že tohle je televizní film a to společnosti SHOWTIME, která je nám všem dobře známá:-)
Mít jí tak doma - koukala bych od rána do večera a od večera do rána!

Vy nevíte kdo je Calpernia? Však už jdu na to. Do jedné běžné americké vojenské posádky přichází vojín Barry Winchell. Je rozhodnutý nedělat problémy a vyjít i s dost nesnesitelným spolubydlícím. Co mají takový vojáci dělat, když mají volno? Právě Barryho spolubydlícího napadne, že by mohli zaskočit na pivo a travesty show, bude to zábava! A právě tam poznává Barry Calpernii. Od začátku je jasné, že ona je chlap, který touží být ženou. Přesto je oba zaskočí co se stane. On ke svému vlastnímu údivu má zájem a ona jeho zájmu ze začátku nevěří a jen si s ním hraje. Nakonec k sobě najdou cestu a vznikne láska, která je pro ty dva jediněčná, neopakovatelná a jen jejich.
Jenže je vám jasné, že jsem neronila slzy stěstí nad nimi, ale smutku, takže v té chvíli začíná mít Barry problémy. V jeho jednotce se patrně někomu nezdá, že by měl zrovna tohle dělat (možná, že i žárlí). pak už je jednoduché svést na zcestí pyschopata, který se do armády dostal podvodem, nesplňuje věkovou hranici pro vstup do armády a tvrdí, že předtím vykradl banku, aby... Zkrátím to a to hodně a napíšu jen, že i tady stejně jako v posledním dílu první série QAF hraje vedlejší roli, ale tu nejhnusnější, bejzbolová pálka.
http://youtu.be/d0ga604TFzc v tomhle videu se vám nic neprozradí, jen to, že to byl opravdu chlap, opravdu zajímavé!
Uvidíme celou procedúru, kterou musel herec Lee Pace nejspíš denně vydržet a podstoupit.

Abych nepsala jen o hrůzách filmu, tak ještě jenou musím podotknout, že Calpernie (koho by zajímalo tak skutečnou Calpernii lehce najde na youtube) byla opravdu kus a její hudební vystoupení měla úroveň a byla dobrá. Oba herci by si zasloužili nějaké ocenění, protože jsem jim to celou dobu fakt věřila, Barry se krásně pral sám se sebou, ale nakonec prohrál a došlo na jejich nesmělé seznamování, první polibek, jejich vztah, všechno.

Koho jsem nalákala, tak ZDE odkaz na Ulož to.

Určitě se podívejte, stojí to zato!

A protože tuším, že to ve vás sice mohlo vyvolat zájem, ale také to nebylo zrovna extra veselé, tak přidávám video. Už žádně masakry jen nevinné Justinovy vlasy. Zdá se to jako legrace naprosto bez souvislosti. Jenom další slintací QAF video jedné úchylné holky, ale když se hledá tak se najde, takže k těm Justinovým vláskům hrajou Vlasy - to jako Hair a doufám, že i největší ignorant ví, jak Vlasy dopadly a že tu tedy s vojáky, vojnou, armádou spojitost je. Kruci nechci číst v komentářích, že jste o tom v životě neslyšeli a netušíte o čem to je. Takové osoby, ať se zdrží kometování, protože mě neskutečně naštvou:-)
Mimochodem tohle byl snad můj první opravdu do hloubky zasáhnuvší film. Milovala jsem Bergera a nemohla tomu konci uvěřit. Písničky z Vlasů jsou geniální a ještě pořád si je někdy pouštím, jsem totiž mladá hipiesačka (když napíšu stará, tak si představíte, že je mi 70, abych tu dobu zažila - no nezažila, ale až do doby QAF jsem o thumpa-thumpa neprojevila ani ten nejmenší zájem. Já si broukám v od sedmdesátejch do devadesátejch. Pak už se asi nechytám. Je mi to líto, protože nemůžu sdílet vášeň pro hudbu s Miss Bloody Scars:-( (neboj ty tvoje se mi líbí taky, jen je nemám dost zažrané v srdci a hlavě, kdybych to do sebe hustila dvacet lete jako ty svoje, tak je taky miluju :D)

Zase to nejde, tak jen takhle:-(:
http://youtu.be/8yFs6aOPpQk
Užijte si Justina:-)
Vaše Justinka:-)

PS: na galeharold.it je možné vidět fotky Galea z jednoho filmu, který jsem ještě neviděla (Passenger side), ale opravdu nic moc, i když je to ze sexu :-), to jen abystě věděli
Viděl to někdo? Stojí to zato po tom toužit? Ani se mi nezdá, ale třeba se krutě pletu, vždyť je to film s Galem!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dorea | Web | 9. dubna 2011 v 12:30 | Reagovat

tak asi začnu sosat, ne, že bych neměla práce nad hlavu ale asi jsi mě nalákala :-D co se týče Hair tak ty já naprosto miluju!!!!!!!!!!
Formanovu verzi jsem viděla milionkrát a soundtrack mi hraje snad každý týden, dokonce jsem na nich byla dvakrát v brně jako muzikálu na hudební městské scéně, tam jsem řvala jak malej fracek :-D a vlastně, vždycky když vidím Hair řvu :-? miluju totiž muzikály a tnehle se mi zaryl hodně hluboko pod kůži ;-)

2 Justinka | Web | 9. dubna 2011 v 12:51 | Reagovat

[1]: Hurá!!! Jsem ráda, že se mnou sdílíš další vášeň. Já byla taková od mala, holky milovaly New Kids on the Block (či jak se ten shit tenkrát jmenoval-ha, kdeže dnes jsou? a já Gotta :-x , Beatles, později Doors, Hair, Jesuse...
Napiš, že miluješ Jesuse a já začnu milovat tebe! O_O  :-D  8-)

3 alice | 9. dubna 2011 v 14:49 | Reagovat

Hair... Ještě že tam k tomu není Let the sunshine...  umím si to skvěle představit... :-D a vzhledem k Justinovi by to bylo i stylové...
btw Hair miluju ať už česky nebo lépe in english :-)
New kids mě nebrali, byli moc "sladký" ale zase Pet shop boys, Depešáci, z českých třeba Lucie... a nezapomenout na to jak jsem bulela u Habery (ještě před érou všeho toho jeho "učnikování" v porotách...)

4 lu-c-k | Web | 9. dubna 2011 v 14:54 | Reagovat

Já vám doporučuju Imaginární lásky (les amours imaginaires). Shlédnuto před dvěma dny, zatím nevydýcháno.

5 alice | Web | 9. dubna 2011 v 16:00 | Reagovat

a mě napadla Crying game... malinko jinak to končí než byste třeba chtěli, ale je to krásný :-)a písnička od Boy George je taky hezká
http://www.youtube.com/watch?v=8vs_4-QQACo
http://www.youtube.com/watch?v=-6BG2EXOexE&feature=related

6 Justinka | Web | 9. dubna 2011 v 20:33 | Reagovat

[3]: Ježíš, ty seš můj koláček :-D  :-D , to nic hrabe mi, Lucii a potom Kolera jsem milovala, Depešáky ani ne, ale za Haberu, tedy nejdřív za Team bych dejchala. Přepisovala jsem si z desek, ano opravdu z gramofonových desek, texty a kvílela s ním. Joj, to byl ještě fešák s dlouhými vlasy. Teď to jeho porotcování mě taky nebere. Po Haberovi následovala éra Žentouru a Ledecký byl Bůh! Na Pet Shop Boys ujížděl zas manžel. :-P
Já mám pořád nějak problém s anglinou, já prostě potřebuju chytrý texty, aby to bylo o něčem, příběh, jak je to jen kvílení baby, baby tak mě to nebere, no dobře vyjímky by se asi taky našli!

[4]: [5]:
Děkuju, za tipy jdu se pídit, ale abych to vydejchala... O_O

7 Anne | Web | 9. dubna 2011 v 21:44 | Reagovat

Film už se mi stahuje přes torrent, který už snad ani nemá dost kapacity...

8 Justinka | Web | 9. dubna 2011 v 23:21 | Reagovat

[7]: Mě se stahují Imaginární lásky:-)
Včera jsem viděla (tedy usla jsem u toho, ale to nic) film Maurice a taky to nebylo špatný, tobě se určitě hezoun Hugh Grant nelíbí, ale to byl ještě mladej a hrál to dobře! :-x  8-O

9 Kattys | Web | 16. dubna 2011 v 22:50 | Reagovat

Jak si tak čtu tvůj popis Vojákovy dívky, mám pocit, že jsem film kdysi dávno viděla. Ale musím přiznat, že jsem zbaběle prchla brzy po začátku, nějak jsem ten den neměla dost psychických sil. Pokusím se napravit. :)

Vlasy znám, ne že ne. :) Ale smím napsat, že se mi film nelíbil přestože mám Formana poměrně dost ráda? Asi mi vadilo, že si tam všichni prozpěvovali, nesnáším muzikály. :)

10 Justinka | Web | 16. dubna 2011 v 23:17 | Reagovat

[9]: Nechápu, vždyť ty písně jsou tak chytlavé... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015