Když tolerance schází

30. března 2011 v 22:39 | Justinka |  O všem možném
Když kouknete na nadpis, tak se Vám v hlavě honí, o čem by to mohlo být. Zase někdo rozmašíroval nějakého homosexuála nebo neovládl svůj hloupý a bojovný jazyk a pustil si pusu na špacír. A já mu teď za to nazpět vynadám. Ne, ne vedle jako ta jedle. Omlouvám se za podrobný rozbor, ale nechtělo se mi to odmávnout 3 větama:-)


Včera jsem ( z čistě studijních důvodů samozřejmě), klikla na tento článek nazývající se 5 nepravd o homosexuálech.
Celkem jsem se nedozvěděla nic převratného, takovéto objevné články moc ráda nemám, ale budiž.
Ale zaujala mě diskuse pod článkem, protože tam tehdy na prvním místě gaye obhajoval hetero kluk. ( můžeme mu to věřit a taky nemusíme, já věřím.) Zaujalo mě i to, že diskuze nebyla nijak zvlášť zaměřená proti, kromě jednoho odborníka, co chtěl pitvat, zda se homosexuálně chovají nedomestikovaná zvířata. Jako by se ty domestikovaná zrovna toto mohla od lidí naučit či k tomu byla nucena - budiž to by mohlo být sporné, ale nemyslím, že to nějak zásadně ovlivní soužití hetrosexuálů s homosexuály.
Největší radost mi asi udělal tento příspěvěk, protže tak by to prostě mohlo a mělo být všude a byl by klid.

donvittu 29.3.2011 10:30
Mýty
Jeden z mých nejlepších přátel je gay, sportovní typ, drsňák se strništěm na bradě, miluje auta a tunning, baví ho hokej a basket, módní trendy jsou mu ukradené. Postavit nás dva vedle sebe a zeptat se lidí, kdo z nás dvou je gay, tak ukážou všichni na mě Je to fajn chlap, je na něj spolehnutí. Když marodím, je to on, kdo se nabídne jako první, že mi zajede nakoupit a klidně mi i uvaří. Nemám problém s ním jít do společné sprchy nebo do sauny, čůrali jsme vedle sebe už jako malí kluci, koupali jsme se spolu mockrát nahatí, tak nevím, proč bych před ním měl něco po tolika letech schovávat. Je to rozumný chlap, ví, že ani kvůli němu orientaci nezměním, takže na mě nic nezkouší kromě občasných narážek a provokací, které mi nevadí, aspoň se máme čemu společně zasmát

Ale ani o tom jsem psát nechtěla. V té diskusi bylo naznačeno, že společné soužití (myslím tím společenské styky) nejsou tak úplně jennoduché a proč? Protože, když se konečně (už je to snad definitivně prověřené, že je dnešní společnost daleko tolerantnější než byla) začnou heterosexuálové chovat ke gayům normálně, o což jim a snad i nám šlo, někteří z nich jsou z toho tak vedle, že zapomínají na slušné vychování. Proč by si holka nemohla sednout se svým kamarádem do gay kavárny? Prý ne! Nemám to vyzkoušené, ale zaslechla jsem, že opovržení stihne nejen tu heterosexuální chuděru, ale i toho gaye. Zato, že se paktuje s heteráky. Nevím, zda to tak je nebo ne, prý ano. Klidně mi napiště své zkušenosti, budu jen ráda, protože jsem z toho trochu zmatená. Myslela jsem, že bychom se k sobě měli chovat na vzájem normálně a konečně bez pošklebování jak na jedné, tak na druhé straně.
No možná je to tak, jak říké Brian Gardnerovi, když po něm chce důvod, proč ničil za zády Stockwella.
To bys nepochopil, protže nejsi gay. Možná to fakt nechápu, ale jedno vím jistě, že bychom se mohli snažit to pochopit.

Tolik slov kvůli jednomu článku? Ale kdeže, to byla jen nastíněná situace. Tohle se stalo včera a dnes otevřu Lidé.cz (vždycky courám po zábavě jako je QAF, Hellcats, Slash-spřátelené obory :D, no a jedna diskuze na kterou sem tam kouknu je Gay sex - prosím, nebijte mě) Ze začátku to byla samozřejmě pouhá zvědavost, která mě tam dostala, ale co chcete od ženské, jistě nejsem sama a 18 už mi taky bylo), ale zjistila jsem, že se opravdu nedovídám nic, co by mi vyrazilo dech a navíc, že v té diskusi spíš než o "technické" věci jde o vztahy. A vztahy jsou lidi a ty mě zajímají. Mimochodem, tam jsou lidi moc fajn, i když se celkem snažím nepřispívat, protože jistou nevraživost jsem vycítila už dřív, chápu heteračka jedna ...
Ale tak jako bylo SRPŠ (sdružení rodičů a přátel školy) tak jsem myslela, že když nehodlám rýpat a vést nenávistné řeči a jsem tudíž přítel mohu nakouknout a někdy, když se to snad trochu hodí něco připsat. Ale ejhle. Prý NE!
NE! chápete to, na internetu, kde se může každý dostat k čemukoliv, by prý neměly proradné holky strkat nos do klučičích věcí.
Stručně a jasně: http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=74317&auth=
valsoraj47 - 29.03.11 12:16:35
Vážené dámy, lesby a...
....přidružené organizace, kterým netrčí zepředu nástroj. Netýká se Ryzulky!
Nevím, ale mě se nějak ekluje psát tady o gay sexu, třeba své pocity, i nějaké extra a drsné výrazy a aby se do toho navážely a nebo účastnily ženy!!! Diskuze je nadepsána gay sex, pokud vím, tak L sexu a stránek je tu na Lide.cz dost a proto mě to připadá nějak divné!!! Já konkrétně jsem na kluky a sdělovat si dojmy a pojmy před a nebo se ženami se mě zkrátka nelíbí. Náš názor, nikomu ho ale nenutíme. ....a do mě ! :-) :-(

Nástroj mi sice netrčí, ale... Kruci tak už jsem to snad vysvětlila jasně ne? Chtějí, abychom je nechali být a nechali je žít a když začnou být dokonce snad i oblíbený, tak jim to vadí?
No naštěstí ne! Ostatní se jasně vyjádřili proti a za to jsem fakt ráda. Protože tu diskusi sleduji už dýl, vím, že tento jedinec je značně rýpavý, tak si z toho moc nedělám, ale zamrzelo mě to.
Už jen protože se tam do nich fakt nikdo nenaváží. No možná ho vyhodily nějaké lezbičky ze svého fóra? Hihi, to ode mně byla podpásovka, ale ten jeho návrh byl to samé pro mně. Jak už to tam někdo napsal, pokud mu vadí, že to čte někdo další, tak to měl psát doma do šuplíku.
I já musím počítat s tím, že sice komentuje mých 5 věrných, ale lidí si to přece jen přečte víc a tak, když třeba napíšu, že jsem z QAF celá nadržená (aby to tedy byla srovnatelná informace s gay sexem:D), musím počítat s tím, že se to může dozvědět každý, ať je pro nebo ne. A pokud tomuto pánovi vadí, že se o něm kdokoliv může něco dozvědět cokoliv, tak ať to prostě nepíše.
Tak už jsem to probrala ze všech stran a je to snad jasný nebo ne? Co myslíte Vy?

Na odlehčení bojovného ducha sem hodím obrázek z italského QAF fóra, protože tohle potkávat každé ráno, tak se culím ještě ve 4 odpoledne.:-)
Vaše Justinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LoLo | Web | 31. března 2011 v 11:36 | Reagovat

Vyčerpávající. A v celku pravdivé. =D

2 Justinka | Web | 31. března 2011 v 11:39 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že víc rozpitvat jsem to už nemohla, ale fakt pravdivé? Máš takovou zkušenost? Chtěla bych vědět víc. Však víš jak jsem zvědavá. :-D

3 Pája | 31. března 2011 v 18:14 | Reagovat

Zajímavé téma.Myslím, že záleží na lidech ne na orientaci. Kamarádka na škole měla 3 gay kamarády a chodila s nima na gay párty, ačkoliv ona je hetero :-) a nikdy ji nikdo nenaznačil, že by nebyla vítána. Já s manželem byla několikrát v gay restauraci s gay obsluhou.  Manžela okukovali a na mě se usmívali. Takže žádná nevraživost.
Z doslechu jsem slyšela, že gay- baleťáci v Brně jsou nevraživí na holky a baletky to tam mají hodně těžký.
Pokud je náčelník skupiny blbec, tak ostaní ho můžou slepě následovat. Debie jim říká ¨princezny¨ 8-)
Řekla bych, že valsoraj47 má nějaký kompex co se týká žen O_O

4 Justinka | Web | 31. března 2011 v 19:45 | Reagovat

[3]: To jsem moc ráda, že se našly samé pozitivní zážitky ;-) No přesně, jak lichotí Justin Brianovi:"Tón pracoviště je pevně ustavoven zhora."
Pššš, myslím, že má v profilu rozvedený, že by? :-D
Děsně mě potěšilo, že to ostatní odmítli, i když je jasné, že by s tím stejně nic dělat nemohli, i kdyby chtěli. Nás zvědavé holky nic nezastaví :-D

5 Anne | Web | 31. března 2011 v 21:16 | Reagovat

Stinné stránky jsou všude.. Setkala jsem se s takovou netolerancí prozměnu heterosexualů jen na internetu - jednou to byl jeden blogujícíí gay, který popřál veselé Vánoce jen homosexuálům (přestože má mezi návštěvníky i hetero ženy. Ale ten konkrétní je zakomplexovaný..
Zato třeba na gay fóru (odkaz na něj je na 004.cz) je docela příjemné prostředí - co vím tak tam byla jedna žena a všichni ji bezproblémově přjímali.

U toho gay klubu jsem teda překvapena (vzhledem k tomu, že tam často chodí lesby). Z knížek Adama Georgieva jsem spíš vyčetla, že nevidí příliš rádi hetero páry.

Lépe se jít podivat po jiných místech..

Ten plakát je boží!

6 Justinka | Web | 31. března 2011 v 21:34 | Reagovat

[5]: Tak to je síla. To už ale snad ani není o toleranci, jen o slušném chování. Pokud mu píšou komenty a snaží se slušně komunikovat, tak nevidím důvod být na někoho napříjemná.
Viď, kdyby tady takový byl, tak mě jistojistě zavřou za jeho krádež :-D

7 alice | 7. dubna 2011 v 19:31 | Reagovat

no když existuje rasismus naruby, tak holt existuje i heterofobie... lidi jsou prostě jen lidi...
btw: nádhernej plakát :-D:-D

8 Kattys | 16. dubna 2011 v 23:53 | Reagovat

Tak k této debatě nemám co podotknout. Ne snad že bych nechtěla, jsem ochotná se vyjadřovat k čemukoliv, jen prostě nemám žádnou zkušenost. Neznám osobně žádného gaye, nikdy jsem nebyla v gay baru či kavárně a vážně mě nikdy nenapadlo zasahovat gayům do diskuze, Ne že bych měla něco proti, prostě jsem nějak ani neměla tušení, že podobné stránky existují. Jasně, teď vypadám jako naprostý trotl, ale člověk se pořád učí. :)

Plakát je úžasný! :-)

9 Justinka | Web | 17. dubna 2011 v 13:34 | Reagovat

[8]: Ne, vypadáš jako úplně normální holka, i já jsem jí ještě před rokem, dvěma byla. Než se ze mě stal úchyl! :-D  :-D O_O  8-)  :-P  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015