Zkrocená hora

9. ledna 2011 v 1:53 | Justinka |  Filmy
Vypadá to, že nemůžu bez těch zpráviček ani žít, ale sedím tu, čekám až si kamarádka vyzvedne svoje spící dítě, které hlídám (hrajeme si na S tebou mě baví svět a máme děti jako zakuklené housenky na zemi jedno vedle druhého) a přepaluju QAF (pšššt) a trvá mi to nekonečně dlouho, protože vše vázne na tom, že se to má jen zkontrolovat, jestli se to nahrálo správně a já se vždy zadívám a dvacet minut v háji. Sedím s vstřebávám Black swan, piju víno a sem tam do sebe vcucnu olivu a najednou slyším z televize známou hudbu. Ani nemusím otáčet hlavu a radostně mi poskočí srdíčko. Ano, budou dávat Zkrocenou horu. Po kolikáté už to uvidím?
Ani nevím. Taky vím, že potom budu jako vždycky smutná a na konci ubrečená. No a co? Stejně se budu dívat. Ten film je prostě moje srdeční záležitost. Proč?
Protože jsem po něm začala milovat Heatha Ledgera a viděla tak spoustu dobrých filmů, protože jsem se o to začala zajímat a dostala se na diskuzi 004 a tam jsem, i když byla diskuze už ukončená, našla skvělé dvě dopisovací kamarádky. Jistě píšu si s plno holkama, ale není to to samé. Normálně si píšeme co děti, co manželé a tak. Prostě normálně. Ale jen tyhle dvě speciální kamarádky ( vlastně cizí lidé, i když teď už ne) o mě vědí možná víc než kamarádky, s kterými se stýkám v reálu. Je to skvělý, když vás někdo podporuje ve vaší úchylce :-)))
Ne, je to skvělý, že si můžeme vyměňovat povídky, typy na knížky, názory na filmy a dokonce i ty filmy a máme přibližně stejný vkus. Cizí lidé, blíž než moji bližní.
Zpět ke Zkrocence. Takže ten film je naprosto úžasný v tom, že spisovatelka Annie Proulx napsala svou povíku (mimochodem velmi krátkou povídku) velmi, velmi drsně a kdyby to tak Ang Lee natočil, asi by napřišla do kina ani noha. Naopak pan režisér Ang Lee příběh velmi zjemníl a přidal i mnohé romantické scény. Naopak pár věcí, které dělaly příběh ještě drsnějším vynechal.

Vzhledem k tomu, že je velmi pokročila hodina (ani ne už večerní, ale rovnou ranní) nebudu vás zdržovat opěvováním Zkrocené hory, protože věřte, že by bylo co rozebrat a pochválit. Dám vám sem odkaz na skvělou recenzi, která myslím říká vše důležité.

http://www.004.cz/zkrocena-laska-pod-horou-brokeback
Pokud máte spoustu času vrhněte se i na diskuse pod článkem, protože je velmi podnětná.:-)


Vaše těšící se Justinka


PS: Doufám, že alespoň já a Anne se budeme koukat. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anne | Web | 9. ledna 2011 v 11:25 | Reagovat

Moje láska... Už jsem ji opravdu dlouho neviděla. Hm, asi tak dva tři měsíce. :)

Nevím, zda se na ni podívám v televizi (vše záleží na tom, jak se doma shodneme na programu a také si nejsem jistá, zda ji chci vidět zase s dabingem). Ale mohla bych si ji pustit na noutu, mám ji na cédečku, takže to není problém...

Ten článek jsem kdysi četla. Možná i něco z diskuze.

2 Justinka | Web | 11. ledna 2011 v 11:22 | Reagovat

[1]: Tak to se teda neboj, protože asi ty ani já se dívat nebudem! Možná. protože, kdo by se koukal na skoro tříhodinový film, který začíná o PULNOCI, když si ho může vychutnat v nějakou lidskou hodinu? Sorry, to už jsem neslyšela, že to zařadí takhle inteligentně. :-! Naprosatý souhlas, dabing mě taky trochu vytáčí, ale zase nemusíš číst titule a tím pádem od Jacka a Ennise a 700 ovcí ani neodtrhneš oči :-D
Po té ff, co jsem teď dočetla mám takovou chuť něco napsat, ale ani mě nenapadá, kde začít... *je tupá a v depresi* O_O

3 Alibaba | 11. ledna 2011 v 15:32 | Reagovat

Díky za připomenutí nej filmu, který jsem kdy viděla. Tohje je jedna z nejlepších recenzí. A samozřejmě i nezapomenutelné diskuze. Kdo ji přečte celou, ví o filmu víc, než samotná Annie Proulx nebo Ang Lee:-). Každopádně nádherný film, netušila jsem, že půjde zase v TV, ale stejně ho máme všichni na DVD, tak proč si kazit dojem reklamami.

4 L. | Web | 11. ledna 2011 v 21:38 | Reagovat

Ďakujem za komentáre na mojom blogu:).
Bohužiaľ, film Falling Grace nemám a nevedela som o ňom, kým si mi nenapísala na blog. Nenašla som ho ani vo filmografii Galea Harolda, o čom je to?

Skrotenú horu som videla asi 2x. Pamätám si, že po prvý raz ma to dojalo k slzám... Napriek tomu, že som vedela, ako to celé skončí. Krásny film, mám ho rada. Poviedku som nečítala, no nemyslela som si, že by mohla byť drsná ;-).

Mimochodom, Black swan ma láka... Filmy od Aronofskeho sú vždy zážitok.

5 Justinka | Web | 12. ledna 2011 v 10:10 | Reagovat

[4]: Máš moc pěkný blog a krásně kreslíš.Sorry, ten film asi dvakrát přejmenovali. Jiný název je East Broadway http://www.csfd.cz/film/238252-east-broadway/videa/ najdeš to i na youtube.
Ve zkratce je to o tom, jak chudá šikmooká holka k princovi přišla. ;-)
Věř mi, že povídka drsná je. Nejen, že je Annie Proulx vylíčila jako pěkně ošklivé (Jack např.velký zadek a koňský předkus), ale navíc tam je jak Jacka jeho otec týral.(scéna se záchodem) Dost. Nebudu ti kazit nádherný film.

6 L. | Web | 12. ledna 2011 v 21:53 | Reagovat

[5]: Ďakujem:).
Popravde, keby tam nehral Gale, trailer by ma zrejme nezaujal. Skúsim rozhodiť siete a možno ten film niekde nájdem :-D.
Z tvojho popisu si myslím, že tá poviedka by mi asi pokazila ilúzie o dvoch fešných zamilovaných kovbojoch:D. Príliš drsné scény nie sú nič pre mňa.

Skrotenú horu fakt dajú až o polnoci? O_O

7 Justinka | Web | 13. ledna 2011 v 9:39 | Reagovat

[6]: Bohužel ano! Než spoléhat na telku, kde stejně dávají jen tu dabovanou, máš tisíckrát lepší si to stáhnout. Ta s titulema je daleko lepší. Heathův hlas...hmm. Ale možná jsem to přehnala, ano, povídka je o dost drsnější, ale taky je geniální. Je v ní naprosto všechno. V krátkém útvaru se dozvíš vše, co se stalo za 20let. Některé věty jsou skvosty, přesně víš, jak se cítili.

Jak sestupovali po svahu, měl Ennis pocit pomalého, ale prudkého a neodvratného pádu.(o návratu dolů do Signalu, kdy věděl, že se musí rozloučit a to velmi rychle.)

Myslím, že není na škodu si to přečíst. Zbytek knihy nedopuručuju, některé povídky mě straší ještě teď. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015