Ve dvanácti?

14. ledna 2011 v 15:00 | Justinka
Tak se tady tak plácám, za chvílí je čas letět pro dceru do školy. No jistě je sice školou povinná a tudíž by měla být trošku samostatná, ale na to rovnou zapomeňte. Za tich pár měsíců, které už ve škole strávila přišlo již několik varování od policie, na různé úchyly, pedofily a já nevím jakou pakáž. Mám vztek, děti už umí bezpečnostní přednášku nazpaměť (což jim v žádném případě neuškodí), ale když dávám kontrolní otázky, co by dělaly kdyby... tváří se otráveně, to je přece jasný mami, to nám už říkali ve škole stokrát to víme. No jen aby!


Nedá mi to, si nerýpnout. Abychom byli u tématu blogu. Copak se asi stane, když si bude gay shánět kluka nějakým normálním způsobem, jakpak to ohrozí společnost, pokud tedy nepůjde po šestiletých? Vůbec nijak. Naopak pedofilové už problém jsou. Tak to pr, na moje děti nešahejte. Až budou velké a samostatné, ať si vyberou toho kdo se jim líbí, ale nějaké nucení. Nikdy.

Ale to jsem odbočila. Dnes byla opět další bezpečnostní přednáška, někdy se dokonce od dětí poučím ohledně drog. Fajn. Mám děti na prvním stupni a ve školce.
Nemůže vás vůbec napadnout pustit děti někam samotné, pořád mají chodit ve skupinkách, dokonce jim policie poradila, že by měly mít u sebe píšťalky a kdyby něco hodně křičet nebo pískat. Hned jsem si vzpomněla na besedu v QAF, jak jim to zakladatel Pink Posse nanadal. Umíte si představit, jak by to dopadlo dát všem dětskám píšťaly? Haha, to by teprve do ulic vstoupila hudba... Ale účinné by to moc nebylo.:-(

Situace je to dost neřešitelná. Buď to dítě bude rozumné a v takový okamžik duchapřítomné a uteče, nebo... nechci ani pomyslet.
Dokonce i já, malá tichá hodná holčička, rozumněj buchta, jsem se ocitla před takovou nabídkou, kdysi před lety. Holčičko, pojď se mnou jen támhle naproti do toho domu, dám ti bonbónek. No, ten den jsem zlomila svůj rekord v jízdě na koloběžce a od křičení "mamííí, už jdu" jsem patrně chraptěla. A to si na žádné přednášky nepamatuju. Nechci být rasista, ale byl to cikán. I když, v tom strachu. Nedaleko byla ubytovna, třeba to byl cizinec.

Když už jsme u velmi nepříjemných situací, tak tu mám jednu, která se stala o pár let později. Bylo mi tak 13-14. Byl to takový pěkný den a já si jela koupit dlouho vyhlíženou desku Beatles, tak jsem se těšila a měla z toho radost. Pyšně jsem si s ní vykračovala k metru, zpět k domovu. Najednou se ke mě přidal nějaký - vlastně ani nevím, jaký byl, byla jsem stydlivé dítě a bavit jsem se s ním nechtěla ani trochu. Klopila jsem oči a dělala, že si ho nevšímám, ale byl to asi nějaký Arab, Turek nevím. Každopádně on byl dospělý. Mlel a mlel a hučel do mě. Sem tam jsem přikývla, abych měla klid a šla dál. Ale on mě najednou vmanévroval na lavičku a hučel do mě dál. Ach, jak jsem byla blbá, ještě jsem se mu chtěla slušně vymluvit, že už bych šla a tak. A on najednou, přede všemi těmi lidmi, co jich na tom náměstí bylo, mě políbil. No políbil? Byl to oslyzlý, nechutný francouzák, jaký jsem ještě nepoznala. Málem jsem se pozvracela. Tak a to bylo konečně už dost i na malou slušnou holčičku. Vyskočila jsem a jako blesk jsem zajela do nedalekého kostela. Naštěstí v něm nikdo nebyl a jak jsem doufala, víra toho - nenacházím slova - se snad s návštěvou křesťanského stánku neslučovala, protože mě nenásledoval. Vydrhla jsem si svěcenou vodou pusu. Vím, že jsem patrně mohla spíš něco chytit od té vody, když si v ní ctihodní křesťané máchají celé dny ruce, ale v tu chvíli jsem neuvažovala úplně rozumně. Když se mi trochu uklidnilo srdce a nastartoval mozek, použila jsem druhý východ z kostela a pelášila domů. Dalo by se říct, že se mi vlastně nic nestalo. Ani z té vody jsem nic nechytla :-) Omlouvám se, že si z toho dělám legraci, naopak bych měla být vděčná, že tam ten boží stánek stál. Ale přece jen celý ten radostný den byl zničen a vždycky, když jsem si tu desku pouštěla tak jsem si na to vzpomněla. Buďto Beatles nejsou tak dobrý, jak myslím, což nevypadá na jejich chybu anebo mám k té desce nějaký odpor. Vůbec se mi nelíbí.
Tak dost z hrůznými příběhy.
A co mě vlastně přivedlo na tohle téma? To, jak jsou ty děti hloupé a kazí si život sami, když je dost možností, že jim ho zkazí někdo jinej. O čem mluvím?

Tak měla jsem odkaz a asi jsem se tak rozhorlila tady nad tím, že se prostě vykouřil, ale napíšu Vám co tam bylo. Nějaká dívka byla velmi překvapená, když se jí na chatu jiná dívka ptala, jestli není pozdě, když ještě neměla sex a že ona by to už moc chtěla. VE DVANÁCTI!
Proboha proč?Je to sice úplně každého věc, ale tato dívka zcela jistě nemá správné hodnoty a když jsme u toho, úplně dobře asi nezafungovala ani sex. výchova a výchova v rodině, protože... to je prostě brzy. Nejen, že z toho těžko bude něco mít, ale mohla by z toho mít nějaké následky do budoucna. A teď nemyslím jen mimina.
Jsem z toho vystrašená, otrávená a představuju si, jak tohle za 4 roky řeším se svou dcerou.
Ne, takhle daleko to nenechám zajít. Lepší jí říct něco ( jemně a přiměřeně věku ) trochu dřív, než aby dělala tohle.

Tak jsem to na vás hodila a je mi možná trochu líp. Omlouvám se, jestli vám ne. Když už tady pitváme takové nechutnosti, tak v tom videu, co máme pořád slíbeno přeložit (viď M :-)) Randy říká, že měl něco ve třinácti s šestnáctiletou holkou. Tedy né, že bych se nějak extra snažila, ale prostě bohužel mám asi v tomto bujnou fantazii a tak jsem si ho představila. Nebylo mi to úplně příjemné. Podle těch videí, kde hraje jako dítě, to muselo vypadat jako by mu bylo...hrozně málo. Však víte, jak to myslím. Je takový typ, který vždycky bude vypadat jako kluk a mladší než je. Jenže ve třinácti to není zrovna přínos.
Já vím, že jsem spojila dvě nesouvisející témata, dívčina po tom zjevně touží a já naopak po bonbónech, podivných polibcích a nechutných zážitcích netoužila ani trochu. Ale tak mě to prostě přišlo, že by si měly děvenky stále ještě nechat to nejcenější (jiné už mít fakt nebudou) pro někoho, kdo je bude vážně milovat. Ono se i tak najde dost supů, které by na to nalákaly. Naopak, dělat trochu drahoty může být i sexy. Já jsem to zkusila v šestnácti a vůbec by se nic nestalo, kdybych ještě počkala. Ale jinak to bylo fajn :-)

Nic už se svýma úchylkama končím. A přeju Vám, aby na vás žádní nepříjemní zvrhlíci nikdy nenarazili.


Vaše Justinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lu-c-k | Web | 15. ledna 2011 v 15:55 | Reagovat

Já si popravdě ze zásady nespojuju herce s jejich postavama Stejně tak jako často odlišuju knížky od filmů a tak. Je to pak zbytečné... mrvení charakterů, a představ, které jsme si udělali. :-) Vezměme si takovýho Harryho Pottera. Knížky geniální, filmy dokonalý... Akorát za Emmu Watson bych střílel. (Bohužel nejsem z těch, kdo by ocenil, že je to "kunda" jak řekla jedna moje kamarádka).
Na tom nesejde...
A tamto video jsem si nepustil a ani se mi nechce... :D

2 lu-c-k | Web | 15. ledna 2011 v 18:31 | Reagovat

Tak jo. Já ten odkaz otevřel a upřímně jsem se zasmál. :D

3 Justinka | Web | 16. ledna 2011 v 17:33 | Reagovat

[1]:Ježíš, tak to se teda máš, já bych to tak chtěla umět, ale nejde mi to. Kolikrát trpím. Takhle jsem si neužila až tak moc Domov na konci světa, protože jsem tam pořád viděla ty lidi z filmu. Mimochodem tam hraje ten kluk, co hrál v QAF Huntera a potom Colin Farrell, toho z hlavy jen tak nevyženeš. ;-) Co se týče HP, nějak jsem na to asi stará. Filmy jsem viděla a líbily se mi, že by mě to ale donutilo si to přečíst to ne. A i když slash dobrý, tak tohle prostě nečtu. Sorry, ale ty herci jsou pro mě děti (asi proto, že si pamatuju nejvíc ty první dva díly, kdy vážně byli malí) a nějak si je nepředstavím...Jo, ale překonala jsem se a přečetla jsem povídku věnovanou tobě +18 HP O_O  :-D

4 lu-c-k | Web | 16. ledna 2011 v 18:11 | Reagovat

[3]: Jooo... Bohužel mě by taky filmy nedonutily si to přečíst. :D Díkybohu jsem to četl před filmama. Ne fakt. V knížkách je hrozně moc zajímavejch myšlenek a autorka je vážně... Zaslouží si respekt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015