Se slovníkem v posteli

25. ledna 2011 v 15:40 | Justinka |  Filmy

Mladého, čestného angličana Johna Tuscotta, v britských službách, hraje jej sympatický H. Dancy. Angličané zavedli podivný, ponižující a degradující zvyk. Vybraná mladá žena má nováčka neznalého místních zvyklostí a jazyka naučit nejen mluvit, ale dělat mu společnost až do doby, než se ožení. John, přesto, že je Selima (Jessica Alba) neuvěřitelně půvabná a fascinující, ji zpočátku odmítá, ale nakonec podlehne a do dívky se zamiluje.


Tak tohle je opravdová klasika, stokrát přehrané téma zakázané lásky. Přesto se nacháte lehce vtáhnout do příběhu. Mladý a sympatický Hugh Dancy přijíždí do Britské kolonie pln ideálů a pravidel, které je postupně nucen přehodnotit. Místní guvernér Henry (Bob Hoskins) je bodrý muž a s Johnem se nijak nemaže. Johna si vybere místné dívka Selima, aby mu sloužila jako "slovník do postele" nejrychlejší způsob jak se naučit jazyk. John se brání, protože předpokládal, že bude spát až se svou zákonitou manželkou, kterou ovšem ještě nemá. Brání se zuby nehty, postupně ale propadá kouzlu, opravdu nádherné Selimy. Jenže se stane to, co nikdo nečekal. John se do Selimy opravdu zamiluje a odmítá se jí vzdát. Bohužel je okolnostmi donucen a zbytek filmu k ní hledá cestu zpět.

Končím, abych neprozradila moc.

Není to žádný oskarový film, žádné hluboké myšlenky, ale tak krásně si u něj odpočinete a zasníte se, i když na trochu napětí také dojde. Navíc je to po dlouhé době film, u kterého jsem ocenila perfektní český dabing. Hlasy (zejména Henryho) opravdu hrají. Coje ještě uchvacující je příroda, kterou ve filmu uvidíte, podle mně má ocenění za vedlejší roli jisté.
A abych se držela trošku "tématu" blogu, tak prozradím, že když John tak dlouho odmítá půvabnou Selimu přivede mu jeho téměř věčně opilý kuchař, raději chlapce. Když Johnovi dojde, co tím kuchař myslí, málem se z toho opupínkuje. Mimochodem nedivím se mu, oproti krásné Selimě je to podivná volba.
Kdybych už měla Johnovi někoho dopřát, rozhodně by to byl Belansai :-)

Belansai
                                                    Tak co Selima nebo Belansai?
Tak co Selima nebo Belansai?
Íbáni mají nejraději toho, kdo je pobaví. John si vybral jako tančního partnera raději Bealansaie!
čtení
                                                   V lásce, ale propadl Selimě:-)
milování


Film nejen na deštivé nedělní odpoledne. Pokud se rozhodnete pro jeho sledování, přeji příjemnou podívanou.


                                                                                                                      Vaše Justinka 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015