Ne sexu ve škole

4. ledna 2011 v 12:07 | Justinka |  O všem možném

Nechci, aby to vypadalo, že naprosto s celou propagací V.O.R.P nesouhlasím (Výbor na obranu práv rodičů), protože i když se vám to možná nezdá, tak i já pro své děti preferuji, aby se naučily etickému chování, byly slušné a nevrhaly se do sexu bezhlavě jen proto, že ostatní to dělají také a ony jsou už poslední ve třídě. Jistě souhlasím, že je to každého soukromá věc a nikdo ho do toho nesmí nutit. Dále si také představuji, že se má dítko seznámit nejen s technickými věcmi, ale i s tím, že je daleko lepší toto prožívat s někým, koho miluji a respektuji, než s náhodnou známostí z diskotéky. Toto a mnohé další etické kodexy by měly být dětem známy. Ale...
To jak to propaguje V.O.R.P. se mi zdá až příliš. 


 Předpokládám, že svým dětem doma sexuální výchovu každý pojme po svém v rámci svých možností, ale vy zase chápejte, že i stát by měl chtít mít zajištěnou určitou úroveň znalostí pro své občany (děti, mládež). Tak jako se dá po ukončení základní školy předpokládat, že dítě zvládne např. vyjmenovaná slova, dělení a zná státní hymnu, stejně tak by si měl být stát jistý, že děti vědí, jak se zachovat v případě setkání s pedofilem, jak bránit nechtěnému početí (to neznamená, že to zkusí, ale čím víckrát budou tyto metody slyšet, tím větší je pravděpodobnost, že při prvním sexuálním styku na kondom nezapomenou), jak předejít sexuálně přenosným nemocem, jak nebýt homofobní. Samozřejmě přiměřeně věku!
Je to již delší dobu co jsem viděla film natočený s přispěním Ministerstva školství jako varování. Ten se mi líbil. A myslím, že i dnešním teenagerům by se mohl líbit a mohli by si z něj odnést poučení. Ano, dopadlo to špatně. Kluk, který byl své dívce věrný od ní dostal AIDS. Bohužel už si nepamatuji, jak se film jmenoval, ale dlouhou dobu bylo možné ho vidět na internetové televizi BOYTV.

V.O.R.P. nebere vůbec vážně, že i na základních školách se mohou a vyskytují gayové ( buďte si jistí, že ve 13,14 letech jistě už tuší, že vše není tak, jak to mají ostatní děti). Když budeme o tomto tématu mlčet, budeme vychovávat další a další generaci homofobů. Nehledě na to, že když se mladí gayové a lezbičky nedozvědí, že je toto možné a že s tím mohou zcela normálně žít, budou i nadále zmatení a budou si ničit život. Potom se takové osoby pokoušejí, žít jako všichni ostatní a vzejde z toho jen zbytečná bolest, nedorozumění a trápení. Pak může dojít k nejhoršímu a takový člověk začne přemýšlet o sebevraždě. 

Přiznám se, že jsem doporučenou příručku dočetla pouze do poloviny, pro její obsáhlost a také proto, že mě nejvíce zatím zajímají menší děti a musím s ní souhlasit. Jistě ta tolik diskutovaná hra mi také nepřijde moc vhodná a už vůbec ne jako seznámení se s novými spolužáky,http://nesexuveskole.cz/?a=2&id=57
ale  sexuální výchova si nikdy nebude moc příjemná a neobejde se bez nepříjemných pocitů, je však důležité se některé věci dozvědět včas a ne, až se člověk u toho přestane stydět. http://nesexuveskole.cz/?a=2&id=32i
Jako dnes si pamatuji, jak jsem se styděla, když jsme probírali hygienu člověka a paní učitelka nás zkoušela u toho co si umejeme nejdříve a co až potom. No, přežila jsem a ani jednou jsem to do těď nedělala špatně :-)

Zato tyto dva názory mi přijdou až extrémní. Ten první má nakročeno k chycení nějaké nemoci či nechtěnému těhotenství jeho dívky. 
http://nesexuveskole.cz/?a=2&id=34
K tomu druhému se snad raději nevyjádřím, protože mě napadají jen nepublikovatelná slova, která by mohla teď už jistě dobrého křesťana narušit. Jen možná jedno - všeho s mírou Zde uvádím alespoň malý výňatek, jelikož tento článek byl o moc delší.


Zdravá sexualita
Naprosto nesouhlasíme s tím, aby děti byly ve školách formovány ideologií, kdy různé pohlavní odchylky a nemoci jsou prezentovány jako varianty sexuálního chování. Nesouhlasíme, aby byly seznamovány na základní škole s perverzními sexuálními praktikami. Názory odborníků na tato témata jsou odlišné a stále se mění, zákony také. My, rodiče, se řídíme zdravým selským rozumem a staletím osvědčenou praxí, že sexualita patří do manželství, které je svazkem mezi mužem a ženou, a jen v tomto trvalém a láskyplném vztahu mohou vyrůstat fyzicky i psychicky vyrovnané děti. Sexuální život lidí, kteří se odchylují od této normy, není třeba propagovat, natož v základní škole.

Protestujeme také proti těmto "výchovným" příručkám ministerstva:

  • Pomůcka při prosazování gendrové korektnosti učebnic
  • Kultura genderově vyváženého vyjadřování
  • Homofobie v žákovských kolektivech
První podrobuje kvalitní učebnice genderové cenzuře, druhá znásilňuje český jazyk a ta poslední je zbytečná. Děti mají být ve škole vedeny ke slušnému a neurážlivému chování ke všem jedincům a skupinám, není třeba jednu skupinu preferovat (a tím propagovat homosexuální chování).
15.06.2010


Pod tímto odkazem se skrývá, celý seznam toho co sdružení V.O.R.P. vadí.
http://nesexuveskole.cz/?a=3&id=15
 "Homosexualita je normální menšinová sexuální orientace"
Zcestný výrok některých odborníků, který popírá přirozený účel sexuality i k plození a výchově dětí.


Jak jsem už napsala neříkám, že není co vylepšovat, ale s těmito výroky také nelze souhlasit, alespoň z mé strany.
Co mě přinutilo napsat tento článek?
To, že sdružení nabádá, aby občané žalovali ředitelé škol pokud sexuální výchovu zavedou.
Zajímáte se o to, co se budete ve škole učit? Zajímá vás, co se budou učit vaše děti?
Na stránkách nesexuveskole to vypadá jako by škola děti přímo do sexu nutila a snad už i ve škole se rovou prováděly orgie. To není jen můj názor, to už tady padlo pod jiným článkem v komentářích. Byla bych ráda, kdyby jste mi napsali, co si o tom myslíte.
Jsem úplně mimo mísu a nebo si myslíte, že mají pravdu?

Mě tedy opravdu zamrazilo, když jsem se v části Napsali nám dozvěděla z dopisu pana LOULY:
Nesouhlasím s praktikováním trestů na dětech pro jejich otevřeně, svobodně a slušně vyjadřovaný odpor proti homosexualitě, bisexualitě, transsexualitě, pedofilii, zoofilii, nekrofilii a dalším zvrhlostem." 

Jak pěkně postavil homosexuály vedle nekrofilů, pedofilů atd. a ještě to zvládnul pojmenovat.
Já vím, že nemá cenu se rozčilovat, tito lidé v tom nevidí pražádný rozdíl, ale přece jen popřemýšlejte... je něco jiného, když dospělá osoba provozuje sex zcela s ním svolná a naopak oběti pedofilů, zoofilů a nekrofilů se většinou opravdu bránit nemohou. Pořád nevidíte rozdíl?


Myslím, že pro dešek by to mohlo stačit a děkuji všem, kteří došli až se na konec a nezůstali k tomuto závažnému tématu lhostejní.

                                                                                                             Vaše Justinka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nerrti | 4. ledna 2011 v 13:53 | Reagovat

Ty vole... o.O Konec.
Hlavou mi problesklo milion argumentů. Předně je tedy lepší, když se dítě dozví neutrální informace z úst kvalifikovaného učitele, než když si všechno vyjede z péčka, protože nikde jinde nemá možnost zjistit, jak určité věci fungují. :( To se stalo třeba mě.

Tahle V.O.R.P. se mi vůbec nelíbí. Předně staví práva rodičů nad práva jejich dětí. Kreténi.

2 qafslash | Web | 4. ledna 2011 v 14:13 | Reagovat

[1]:No právě, když se doma zeptat nemohou, protože by se dozvěděly, že jim táta urazí palici a ve škole raději pššš - něco jako sex neexistuje, tak kampak asi půjdou, když je péčko na každým kroku? A vědí tyhle děti, že péčko NENÍ realistický? To by byl snad už i špatnej učitel lepší než tohle. Tohle je téma ne na jeden článek. Na tich stránkách je toho tolik nad čím krootíš hlavou...Jo, jednou jsi kretén, homofob, křesťan, despota, rodič a tak ti dítě patří jako majetek? :-!  :-(  O_O

3 qafslash | Web | 4. ledna 2011 v 14:15 | Reagovat

[1]: Ještě jsem chtěla být vlezlá a zeptat se, jaký jsi měl pocit z talentovek? Bylo to včera,ne? :-x

4 nerrti | 4. ledna 2011 v 14:37 | Reagovat

[3]: Jéé, ty seš pozorná. Já to někde psal? Wow. Už si ani nepamatuju. No bylo to včera no... včera a dneska. Pocity jsou složité, spíše negativní, ale uvidíme. :) Přemejšlím že o tom napíšu článek...

5 nerrti | 4. ledna 2011 v 14:44 | Reagovat

Taky mě napadá, že tímhletím způsobem v podstatě potlačují právo dětí na vzdělání a přínos informací. Copak tohle jde? Já bych naopak sexuální výchovu podpořil, protože je nechutně neobsáhlá a většina škol jim věnuje nedostatek pozornosti!

6 Justinka | Web | 4. ledna 2011 v 14:48 | Reagovat

[4]:Nestrácej naději. A článek napiš. My netalentovaní nevíme, jak talentovky vypadaj. Alespoň ne ty tvé :-D A sorry, že ti tak řádím v komentářích :-D Musela jsem si trochu užít než vyrazím pro děti do školky :-(  ;-)

7 Justinka | Web | 4. ledna 2011 v 15:01 | Reagovat

[5]:Já než se vymáčknu, tak spadne server, achjo. nevím jak teď, ale za nás byla nulová. Já myslím, že vědět co a jak nemůže dětem uškodit, spíš z nevědomosti nasekaj chyby, kterých můžou celý život litovat. A jestli se hned neodlepím od pc, tak mě zabije paní družinářka a bude po...osvětě. :-D

8 Tess | Web | 5. ledna 2011 v 8:56 | Reagovat

jak jsem ta četla tvůj článek a články ze stránek v.o.r.p. tak jsem s něčím souhlasila..místy se ve mně zvedla vlna rozhořčení (hlavně u článků z v.o.r.p.)...můžu říct toto: sice mám paměť špatnou, ale nepamatuju si, že by mi kdy máma vysvštlovala, že děti nenosí čáp..dozvěděla jsem se to buď ve škole nebo z televize...ona stejně většina rodičů s dětmi o tomhle nemluví..myslí si, že je chrání před tím hnusným světem, na který mají stále dost času...jenže to, co se dozví z televize nebo z internetu je zkreslené a pak mladí lídé provozují sex náhodně na diskotékách..nechrání se..vždyť je to v pohodě..bylo to tak v teleizi!..
http://nesexuveskole.cz/?a=2&id=32i a opravdu se nedivím, že se tato slečna cítí poznamenaná..katolická rodina se přece jen dívá na svět jinak a pro ně je vše tohle hřích..a chudák holka v tak mladém věku nevěděla, co si má myslet a čemu věřit..

9 lu-c-k | Web | 5. ledna 2011 v 14:48 | Reagovat

[8]: Jo, jenže to je vina spíše těch rodičů než její...

10 Justinka | Web | 5. ledna 2011 v 20:30 | Reagovat

[8]: To je právě ono. Každý rodič na sebe nahlíží jako na úžasného a představuje si, jak pěkně to zvládne. Ale nakonec to dopadne...divně. Já myslím, že by bylo daleko rozumější, kdyby se to probíralo ve škole. My jsme snad žádnou výchovu neměli a máma to vyřešila knihou "Děvčátko, na slovíčko", že bych z toho byla kór moudrá se říct nedá. Navíc, co si budem povídat. Ne, každý z rodičů ví úplně všechno. Koukala jsem tam na nějaké otázky z přenášení AIDS a můžu vám říct, že jsem raději nakoukla do odpovědí. Někteří rodiče by děti taky neuměli naučit matiku, ale v sexu jsou prý všichni zběhlý ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015