Jak dopadl Mikuláš?

6. prosince 2010 v 11:30 | Justinka |  O všem možném

červené rukavičky

Jak dopadl Mikuláš?

červený avatar


Tak doufám, že u Vás stejně dobřejako u nás.
Protože si tu hezky čtete, tak nepředpokládám, že Vás odnesl čert.
Uvařte si třeba kakao a pojděte nakouknout, jak to vypadá na Mikuláše u nás.Děti sice měly předem plno siláckých řečí, ale pak se přeci jen trochu bály! Náš chlapeček už byl skoro v pytli, ale nakonec se to o rok odložilo. Tak doufám, že to příště klapne! Ne to byl samo vtip. Děti byly roztomilé, basničky nepokazily a dostaly plno sladkostí - asi tak do velikonoc.
Letos u nás byli kamarádi s dětmi a tam došlo i na slzičky, ale andílek je poutíral a sladkosti další příval zastavily, tak snad žádné trauma nebude... kluci byli trochu statečnější, i když ne o moc!
Navíc u nás chodí opravdu pořádný Mikuláš. Chlap jak hora, zlatá berla, dlouhý bílý vous.
Čerty máme rovnou dva a nejsou to žádní čertíci. Rachotí pořádně řetězem a mají kopyto.
Loni si na děti udělali čmouhu, že si je poznačí a myli jsme jí týden. Jak to ze sebe dostávají čerti se raději neptám. Asi železným rejžákem a Solvinou
Dále pak nemůže chybět anděl a ten je opravdu něžňoučký a má svítící svatozář a svítí mu i dolní lem sněhově bílých šatů. No a kdyby jste si mysleli, že je nás už v kuchyni dost (my, děti, čerti, anděl, Mikuláš), tak to teda nestačí. Za nimi jde ještě myslivec. V opravdové kamizole, péro za kloboukem a s ohromnou nůší, která nám skoro dveřmi neprojde. Máme snad ten nemenší rozměr.
Tahle parta je vážně báječná. Přijdou každý rok, jsou skvělý, dokonce mají i listinu hříchů a opravdu děti překvapí, když vědí, kde právě to zlobení mělo největší grády. "Jak to mohl, mami, vědět?"
Obejdou celou vesnici a dokonce za to vůbec nic nechtějí. Děkuju, že takoví lidé ještě jsou. Snad i u vás to stálo za to a myslete na to, že pokud to letos klaplo a do pekla se nepodíváte, tak příští rok by to mohlo být jinak. Na to nezapomínejte!

Přeji příjemné prožití adventního času a samé dobré skutky

Justinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015