BRRR. Trhání čtyř zubů najednou!

8. prosince 2010 v 17:51 | Justinka |  O všem možném

Mojí dceři dnes vytrhl pan doktor čtyři mléčné zuby najednou. Bylo to brutální a byla nesmírně statečná.
Bylo mi vysvětleno, že to, že mají mléčné zuby malé kořínky je omyl. Po celou dobu jejich kariéry v ústech mají kořeny úplně normální, ba co víc ještě horší, protože jsou dlouhé, ale tenčí a tak se lépe zlomí při trhání. A kam se tedy ty šílené kořínky mléčných zoubků podějí? Když na ně začne tlačit stálý zub, tak jakoby korodují a laicky řečeno se rozpouští, a když už se ten stálý zub chystá vyrůst, mléčný zoubek vypadne, jenže jeho kořínky jsou už úplně zničené.
Ale horor nastává, když ten stálý zub roste křivě a kořínku se elegantně vyhne, to pak jejich majitele čeká úplně regulérní trhací souboj a je celkem jedno, že jsou to zuby mléčné. Takže tak!

A proč trhat zdravé zuby, když by měly za čas vypadnout? No kvůli rovnátkům. Teď se těšíme, že se dceři zoubky roztáhnou a když budou mít místo, porostou rovně. Držte nám palec, protože v plánu máme vytrhnout nejen méčné "trojky," ale i stálé "trojky."
Máte někdo zkušenost se stálými rovnátky? Myslím takové ty dráty na zubech. Máme si prý připravit 25 000,-Kč, což mi příjde naprosto vydřidušské a nechápu, co je na tom tak drahého.
A protože se na to teď soustředím, tak se mi zdá, že tyto rovnátka nosí půlka studentek z Prahy, což bude patrně pro ortodontisty dobrej kšeft.


                                                                                                                    Ahoj Justinka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015