Brokeback Mountain

22. prosince 2010 v 20:05 | Justin |  Videa
pásek

Vážené a milé,
přátelé a kamarádi, 
je mi naprosto jasné, že návštěvníkům mého blogu nemusím film Zkrocená hora nijak dlouze představovat.


Činím to ze sobeckých důvodů, protože mi to přínáší spoustu pocitů. Nemůžu napsat příjemných či nepříjemných, protože jak jistě uznáte tento film není žádná rozřechtaná komedie a já mockrát skončila v slzách a přemýšlela a přemýšlela o ideálním řešení pro tyhle dva. Přiznám se - nepřišla jsem na nic. Tedy krom toho, že by se měl svět změnit a být konečně tolerantní, ale to nebylo řešení pro Jacka a Ennise.
Sám o sobě mi film přináší dostatek smutku nad nespravedlivým světem, ale vždy mě ovládne ten ošklivý pocit, že už tu Heath není. Už nikdy nenatočí další úžasný film, už nikdy se na nás neusměje svým plachým úsměvem, už nikdy neobejme svoji malou dcerušku, už nikdy nedostne šanci urovnat spory s matkou svého dítěte. Je mi to hrozně líto.

Zkrocená hora byla film, který odstartoval mé pátrání po podobných filmech a čekala  na mě moje láska Queer as folk. I když Jack a Ennis mi přirostli k srdci úplně stejně. Kdyby se našel někdo, kdo film neviděl či si ho stejně jako já chce připomenout, přikládám dvě krásné videa.

Chci jen upozornit, že na 004.CZ je skvělá recenze od Simonix TADY
Bylo to pro mě jako zjevení, protože ke této recenzi existují opravdu, ale opravdu dlouhé komentáře. Jsou báječné, seděla jsem nad tím snad 14 dní a hltala a hltala jejich úvahy, dojmy, představy, básně. Kolikrát jsem se rozplakala a kolikrát smála tak, že jsem takřka spadla ze židle (ve dvě ráno, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout). Zachytila jsem tuto debatu, až když byla ukončená, protože se film ke mě dostal později a tak jsem se nemohla zapojit. Přesto mě to natolik dostalo, že jsem kontaktovala některé z diskutujících s přáním, zda by mi povídku od Annie Proulx, která byla v té době totálně vykoupená, neposlali. A víte co?  I když to pro ně nebylo už aktuální, tak byli opravdu milí a dva z těchto lidí se stali mými nejlepšími přáteli. Děkuji jim za to.


Proč jsem se z ničeho nic pustila do Zkrocené hory? Chci vás navnadit a připravit na to, že v mé další povídce na pokračování se prolne svět Justina a Briana a Ennise. 
Já vím, že to zní naposto neslučitelně, ale mě to prostě lákalo. Doufám, že mi dáte potom vědět, jestli to není úplně mimo mísu :-) 
Takže berte to jako můj vánoční dárek pro Vás, protože tahle povídka mi dala zabrat, ale neskutečně mě bavilo jí psát. Snad to bude vidět. Setkání

Vaše Justinka

s autogramem
                     Tak pro tohle bych udělala cokoliv !!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015