Uvítání a varování :-))

8. listopadu 2010 v 23:47 | Justinka |  Varování
Ahoj všichni,
tedy vlastně ne úplně všichni. Vítáni jsou milovníci slashe a seriálu Queer as folk. Ostatní, kteří netouží si užít čtení povídek na toto téma a nejsou tolerantní k homosexualitě a explicitnímu sexu, prosím, aby tento blog opustili.
Ti, kteří zůstanou se mohou těšit na moje vlastní povídky, které se týkají zejména seriálu Queer as folk a Justina a Briana, ale možná dojde i na Ennise a Jacka z Brokeback Mountain. Inspirovala jsem se na LiveJournalu , kde můžete nalézt plno vážně pěkných povídek, ale anglicky. Některé jsou i pěkně žhavé. Proto věřím, že těm, kteří se ponoří do čtení bude minimálně 18 let.
Doufám, že výhoda mých povídek nebude jen v našem mateřském jazyce, ale budou se Vám líbit i z jiných důvodů. Budu ráda, když mi dáte vědět, co si myslíte a jestli se Vám líbí.
Prosím o schovívavost. Nejsem PC expert a všechno jde metodou pokus-omyl. Také nějakých hrubek se rozhodně dočkáte, i když slibuji, že se budu snažit, aby jich bylo co nejméně. Tímto děkuji bystrému oku Alenky, za její kontrolu. Ale to víte, jsme jen lidi. :-))

PROSÍM, nekopírujte, nevydávejte za vlastní ani nešiřte bez mého vědomí. Moje povídky se cítí nejlépe právě TADY! Respektujte to! Nemám z nich žádný zisk a vše vychází z motivů Queer as folk společnosti Showtime a dua CowLip. Jinými slovy... Kluci nejsou moji, ale přesto z nich mohu mít potěšení.

Druhý pokus. Kdo neví, jestli to jeho morálka unese či na to nemá věk, ať raději odejde, než utrpí šok.
Ostatním přeji příjemné čtení.Vaše Justinka


Většina obrázků pochází z volných zahraničních webů. Pokud by se náhodou stalo, že k některému z obrázků vlastníte autorská práva, informujte mě a bude okamžitě odstraněn.
Most of pictures come from different free foreign sites. If, nevertheless, you assume that there is a picture to which you have a copyright, please let me know and I will immediately remove it.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KaTHulle | 7. dubna 2011 v 13:21 | Reagovat

myslkím že tvoje varování "všichni pod 18 opusťte tenhle blog" nezabere :D Ti kteří to chtěj číst to budou číst stejně :D Navíc si myslím že v téhle době jsou už všichni zkažení

2 Justinka | Web | 7. dubna 2011 v 14:18 | Reagovat

[1]:Myslím si to taky, ale sichr je sichr! :-D

3 Dadushka | E-mail | Web | 1. července 2011 v 14:22 | Reagovat

ono je to s tým 18+ varovaním náhodou dosť vtipné, vzhľadom na to, že slash čítam od 11 :D :D

4 Harumi-sama | 1. srpna 2011 v 14:44 | Reagovat

[1]: Pravda pravdoucí ;)

5 ToVy | 21. dubna 2012 v 4:23 | Reagovat

Mám dotaz, jsi holka nebo transka?

Opravdu by mě to zajímalo, protože pokud jsi holka, absolutně nechápu co tohle má znamenat.

A já jako gay se nad tímto ... hledám ten výraz ... urážím? citím se být ponížen?

Jak můžeš psát o něčem, co jsi nikdy nezažila? Ty víš, co proč je pro chlapy anální sex tak vzrušivý? Ty víš, proč chlapy z 95% kouří lépe než holky? Ty víš jaké je to chlapské poprvé?
Pokud tohle neprožiješ, to nevyčteš, nevykoukáš ani z filmů z gay tématikou.

Píšeš, že tě oslovila Zkrocená hora? Čím? Údělem Almy? Něčím jiným pak nechápu. Kolik ti je?

Pokud někdo tvrdí, že je nepřirozené, aby spolu byli dva kluci, i když podle mě je to, ne z pohledu gaye, ale z pohledu prostého živočišného a zvířecího, naprosto přirozené, pak tvrdím že je nepřirozené, aby se holka takovýmto způsobem zabývala gay tématikou, o které reálně nemůže mít ani kousek vlastní potuchy, ba navíc aby psala povídky s tvrdou gay tématikou, to je mi dokonce až oplzlé.

6 Justinka | Web | 21. dubna 2012 v 20:35 | Reagovat

[5]: Nevím, kde začít, je toho tolik, co bych ti chtěla vysvětlit.
Tak snad jen tím, že děkuji za tvůj koment, protože na nějaký negativní čekám přes rok, co tenhle blog mám. I když jsem ho čekala dřív a z jiných řad.
Je mi líto, že se cítíš ponížený, protože je to to poslední co bych chtěla.
Odpovím ti na tvé otázky, ale mám i své.
Viděl jsi Queer as folk a když ano, jaký máš na ten seriál názor?

Já jen, že se docela dost držím tématu seriálu. Mě třeba vůbec nezajímá slash na Harryho Pottera, protože to pro mě jsou děti a do toho nejdu.
Možná je to poprvé, co jsi narazil na slash – povídky zabývající se vztahem dvou mužů (nemusí jít o sex, dvě ženy- femslash) a jsi znechucený. Nejspíš právem, protože slash píší převážně ženy pro ženy! Takže promiň, ale nejsi cílová skupina.  Chlapi, přece jen preferují trochu jiný styl a taky o tom ví své. O tom není sporu.
Víš, moc se nedivím, ze začátku mi to přišlo všechno tak zvláštní a ano, přišla jsem si hodně divná.
Pak jsem zjistila, jak je slash rozšířený. A že ho vůbec nepíší nějaký úchylný individua. Mezi autory slashe patří vzdělaný lidi, kteří fanfikci mají jako koníček. Poznala jsem fakt prima lidi. Ve většině případů jsou to hetero holky (ve všech věkových kategoriích), lesby a dokonce i kluci. A i když kluky převážně neužije psát takovéto povídky, divil by ses kolik jich alespoň  radou pomáhá, aby holky nepsaly úplné bludy.:-)  Je to avšak jen seriál, nestudujeme vás jako cvičené opičky. Baví nás dopisovat, to co v seriálu nebylo. A vzhledem ke QAF, to jsou spíš ty city než sex, toho tam bylo víc než dost.
Ou, tak tedy… je mi 34 let a nejsem transka, i když mě tvá otázka potěšila. Pokud to není poznat z povídek, budou alespoň trochu věrohodné.:-) Zajímalo by mě, kterou jsi četl.
Jsem vdaná a mám dvě děti. Což docela často na blog píšu, takže to vážně netajím. Nemám proč. Nepředstírám, že rozumím do puntíku, co chlapi prožívají, jen si to jako holka můžu představovat. To je každého právo. V tomhle případě právo autora, napsat si tam to, jak to cítí, jak si to představuje, jak chce, aby to bylo… Nikoho nenutím to číst! Od toho slouží varování, aby ti co oplzlosti číst nechtějí, nemuseli. Stejně jako je jejich volba vyhnout se čemukoliv jinému.

Ke Zkrocené hoře:  Jak už víš, mám manžela a děti a nebylo by mi milé, kdyby se nebyl schopný rozhodnout dřív, než bychom si takový život zařídili. Takže ano, i úděl Almy mě zajímá. Tvůj pohled se mi ale nelíbí. Proč myslíš, že mě na ZH může zajímat jen ženská stránka věci. Vždyť je to příběh srovnatelný s Romeem a Julií. Je dost jedno, že jsou to dva chlapi. Chtěli spolu být celý svůj život a nemohli. Bránila jim společnost, morálka, Ennisovy démoni z dětství, strach. Proč se myslíš, že tohle ženskou nemůže dojmout? Nemůže pochopit jejich city, nemůže se s nimi ztotožnit. Lidí uzavřených ve špatných manželstvích je spoustu a nemusí jít o homosexualitu. Za strachy si můžeš dosadit jiné věci…
Pak je to druhá stránka a to všeobecné mínění, doba, etika, morálka. Říkám si, dneska by se to už stát nemohlo! Dneska by Jack žil a přitom tuším, že jsem dost naivní.  Zkrocená hora je nádherný film plný rozličných pocitů a na každého působí rozdílně (což se ostatně dá říct i o erotických povídkách, které má někdo rád a pro někoho jsou nepřijatelné). Tak jako spousta lidí u ZH brečí a vezme je za srdce, tak jsem se setkala s chladný zhodnocením „to je ale blbost“. Každý to prožíváme věci po svém a máme na to plné právo!

K tvým „sexuálním“ otázkám:
Máš pravdu, že dost z toho jsem nemohla poznat na vlastní kůži, ale pořád se jedná o chlapy a s nimi holky (pokud se do psaní nepustí nadějná třináctiletá umělkyně) nějakou zkušenost mají, takže bych nemluvila o ani kousku potuchy.
Jak zní oblíbená odpověď slasherek. Co je lepší než jeden chlap? Přece dva chlapi.:D
A tak si snažíme představit, jak by to bylo pro naše postavy nejlíp možné. Mají to být totiž pořád jen lidi a tak se dá docela dobře odvodit, že byli před svým poprvé nervózní, roztřesení, ale natěšení. Stejně tak jako my.
A jestli alespoň někdo z nich nebyl? Pak my ho takového chceme!naše blogy jsou naše domácí scéna a proto tu máme pré.
No vidíš, jak jste inspirativní, když to tak dobře děláte a umíte (o tom holky nemají ani potuchy, viď?) Nás to zajímá, chceme se zlepšovat a svým hetero polovičkám taky dopřát nějakou radost.:-)
Doufám, že už se nebudeš slashem rozčilovat, když je pro holky a že potkáš co nejmíň slasherek, které neuhlídají své obdivné pohledy, abys nemusel být ponížen.

7 ToVy | 22. dubna 2012 v 0:54 | Reagovat

Wow, díky za rychlou odpověď a za upřímnost.

Tak zas nějaká reakce na tebe:
QaF jsem nikdy neviděl. Obecně nemám na gay seriály nějak štěstí a než bych si někde vyhledal seriál s ggay tématikou, abych si ho stáhl, tak to raději vzdám.
K tobě jsem se vlastně dostal právě přes vyhledávání. Chtěl jsem si stáhnout nějaký pěkný film s gay tématikou a narazil jsem na tohle.
Ne se slashem nemám vůbec žádné zkušenosti a možná proto jsou moje reakce na něj takové jaké jsou. Upřímně nechápu, proč ženy pro ženy píší povídky s gay tématikou, a je už jedno jestli prostě jen gay tématika nebo i s erotikou. Nějak mi to nejde do hlavy. V tom případě odtud mizím a na tohle zapomínám.

Četl jsem jen jednu povídku, nějaký Valentýn nebo co. Píšu taky již nějakou tu dekádu, a z té povídky jsem získal dojem, že ji píše max 18 letá holka. Neříkám, že píšu nějaké excelentní povídky, od odrčitého věku se spíš zaměřuji na úvahy o životě, vztazích, smrti a smyslu života, ale prostě mi ta povídka připadala taková nečtivá, rychlá, zbrklá ... amatérská, ale možná je to právě tím, že se jedná o nějaký náhradní děj nějakého dílu nějakého seriálu, tudíž byl mnou pouze nepochopen.

Ke Zkrocené hoře: měl jsem rád Heathe a ve spojení s Jakem, dal bych Oskara tomu, kdo vymyslel tohle obsazení. Pro mě je ZH určitou srdeční záležitostí, jelikož v určitém smyslu už nějakých pět let prožívám podobnou situaci a nějak se do toho celého vžívám, jsem z těch, kteří na konci, kdy Ennis najde svou košili, kterou nechal na hoře a on ji celou dobu měl Jack a nebo na úplném konci, kdy se opět ke své a Jackově košili přivine, brečím. Je to nádherný film a miluji scénu, kdy Jack poprvé přijíždí za Ennisem a oni se políbí a u to je vidí Alma, ten polibek jim naprosto věřím, ten je tak dobře zahraný, že nelze poznat ani hranici mezi skutečným polibkem a hraným polibkem.

Jedním z dalších filmů, který mě bezhlavě dostal jsou Shelter (Surfaři), tam už třeba jde velmi citelně znát hranice mezi hraným polibek mezi herci, ale takovou romantickou lásku, ach, kdo by ji nechtěl prožít s tou krásnou scénou na konci.

No nic, rozpovídal bych se o dalších filmech, a to už jsem kdysi na svém jiném blogu udělal a tady je to zbytečné, jen bych ještě rád uvedl, protože z mého psaní kolem zkrocené hory by se to mohlo dostat do špatného pochopení, jsem gay, mám za sebou více jak rok a půl veřejný comming out, před nejbližšími hodně delší. Žil jsem i s holkou, asi tři roky (před tím jsem ale už kluky měl, jen mě zrovna uchvátila jedna holka a já byl v té době zklamaný z kluků, tak jsme spolu začali, od začátku věděla, že jsem na kluky), po roce věrnosti jsem ji začal podvádět s ženatým chlapem, který se mi nesmazatelně zažral pod kůži, dříve jsem ho určitě miloval, nicméně teď, po šesti letech co ho znám a co se občas setkáváme, je mou třináctou komnatou, kvůli které se bojím vstoupit do nějakého vztahu a nebo si jej neumím udržet, aby to přerostlo v něco víc. Ne kvůli tomu, že bych se bál, že budu pořád myslet na něj, už dávno jsem se smířil s tím, že jej nikdy nebudu moc mít pro sebe, ale protože se bojím, že příjdu o naše občasné půlhodinky, plné vášně. Známe se šest let a vždy je to tak žhavé, jako tenkrát když jsem jej poprvé udviděl, poprvé se jej dotkl a poprvé ho políbil a právě jeho polibek je něco co si nedokážu odepřít. Chlapi moc neumí líbat (vycházím ze svých mnoho mnoho četných zkušeností), ale on libá .... on svými polibky vyjadřuje rozkoš, něhu, vzruch, touhu, nikdy nikdo nelíbal jako on.
No nic stačilo.

Tak snad je popřát úspěšné psaní, ať si dámy dobře počtou.

8 Justinka | Web | 22. dubna 2012 v 15:03 | Reagovat

Já tobě děkuji za upřímnost, jestli chceš raději bych tvůj pěkný komentář smazala, kvůli tobě… Moc osobních informací. Kdybys chtěl, nabízím svůj mail, protože s fanouškem Zkrocené hory je radost si o tom popovídat. Queerlove@seznam.cz

I pro mě je Zkrocenka srdeční záležitost, i když asi ne tak strašně jako u tebe. Je to smutné, že si tohle lidi stále ještě dělají. Ale je tak lehké odsoudit tvého milence jako mizeru. Všechno má dvě strany mince. Takže ti přeji, aby tě potkala jiná opravdová láska (chacha, jako by rostly na stromě, viď?) nebo aby dotyčný projevil kus odvahy a vybral si tebe… Snad nejlepší, ale ne nejlehčí by bylo, kdyby ses od něj úplně odtrhl, a i když by tě to strašně bolelo, mohl by ses pak pohnout dál. Ale je to tak těžké, že? Je zvláštní, že díky blogu o seriálu, jsem se stala téměř profesionální vrbou a i tohle jsme už řešili. Nabízím ucho, i když nebo právě proto, že se neznáme.

Brečím také a to pokaždé a většinou mi ten smutek z filmu vydrží ještě dva dny… Máš pravdu! Ten polibek byl opravdu hodně opravdový. Heath a Jake byli nepřekonatelní! Blahořečím Heathovi, že neposlechl zkušenějšího kolegu Mela Gibsona, který mu radil, aby roli homosexuála nebral.
Dokonce jsem četla, že Heath Jakemu málem zlomil nos:D Naopak Heathova přítelkyně si přála, aby tu scénu opakovali a opakovali, aby se lépe vžila do šoku, který má zahrát.:D Tady to máš! Ženským se prostě dva chlapi líbí.:-)

Četl jsi knihu? Překvapilo mě, jak je to kraťoučká povídečka, ze které chlap a režisér Ang Lee použil snad každou větu (naštěstí ne tu o Jackovu otci, to vynechal a já jsem ze srdce ráda) zjemnil celý příběh a dodal mu krásu, romantiku, něžnost. Ženská Annie Proulx to napsala sakra drsně.  
Bohužel jsem samotný film v kinech o pár let propásla, ale našla jsem dokonalou diskuzi na 004.cz, kde se probralo úplně všechno, od pocitů herců i diváků, přes každé slovíčko filmu. Určitě se na to podívej, je to děsně dlouhé, ale stojí to za to!
Našla jsem tam dokonce i kamarádky, se kterými jsem si ještě dlouho psala o Zkrocence.

Ou, Brianův Valentýn, není moje povídka (tím se nevymlouvám, moje povídky jsou podobného ražení) Nemáš odhad na ženské:D Tohle psala stejně stará žena jako já, píše už dlouho, ale je fakt, že my to bereme pro zábavu, jen dopsat pár věcí k seriálu, potěšit „nadržené“ holky, jak se vyjádřil jeden kamarád:D…  Naopak vím, že chlapi (ti co píši slash:D) jsou poněkud soutěživější a chtějí být nejlepší. To že neznáš postavy, jejich mentalitu a to co proběhlo hodně povídku kazí, je na tom založená. Vyžíváme se v reáliích.:-) I tady jde o vztahy a pocity, smysl života a jak přežít!

Myslím, že Queer as folk by jsi vidět měl, ovšem nečekej to co od Zkrocenky.
Jestli tě berou uvěřitelné, opravdové polibky tak jsou Gale Harold a Randy Harrison (představitelé hl. rolí v QAF) nepřekonatelní. Netvrdím to jen já, ale byli i vyhlášeni jako vítězové nejkrásnějšího filmovému polibku. Chtěla jsem ti dát sem odkaz, ale nevím.. Nechci ti dávat spoilery:-)
QAF si svůj obdiv zaslouží, byli totiž v Americe první, kteří se rozhodli ukázat různé skupiny v celé komunitě homosexuálů. Takže součástí děje je nezletilý kluk, klubový chlapci, tetky, otázky kolem lidí HIV nakažených a jejich života… Je to zajímavé a oni to myslím ukazují bez příkras. Ovšem je to jen seriál, takže je to jako gheto gayů a o heterosexuála téměř nezakopneš, což nepůsobí přirozeně. Také mě vytáčí, jak je v seriálech v rodinách zastoupeno několik homosexuálů, vytváří to dojem, že je homosexualita dědičná… Tak to byly takové malé zápory, ale jinak je to vynikající drama, komedie, romantika, láska. Mluvím o americké verzi seriálu, té předcházela britská, která se mi nezamlouvá.:-)

Jestli chceš, budu ráda pokračovat… Pokud ti nepřijdu jako nechutná osoba.:-( O Zkrocence a QAF dokážu básnit hodiny (a už nikdo nechce poslouchat:D).

9 Kabukimono | Web | 3. listopadu 2012 v 11:25 | Reagovat

Že se do toho míchám..
Také jsem žena, tedy tělesně, ale už od malička jsem duší spíš muř. Pohlaví si kvůlu tomu měnit nebudu, protože lepší být pěkná ženská, co může mít děti, než ošklivý a nefunkční muž..jsem pragmatik.za to jak a kde jsem se narodil nemůžu.
I žena může snít o tom, že má věci, co nemá a snít si o "rovném vztahu". Sama také píšu a hlavně kreslím BL tématiku a jestli tě to jako gaye uráží, tak si trhni.

10 Kabukimono | Web | 3. listopadu 2012 v 11:28 | Reagovat

Jinak zdravím autorku. Tomu seriálu nefandím a Zkrocená hora mě extra nenadchla, ale jsem ráda, že nejsem jediný "úchyl" na BL,protože lidé to moc nechápou. :-D
Jseme holt nepřirozenost sama. 8-O

11 Haňula | 15. června 2013 v 20:42 | Reagovat

Tak musím reagovat na ToVy. Především chci na úvod říct, že jsem žena, heterosexuální a bude mi co nevidět čtyřicet! jsem šťastně vdaná, mám dvě děti a baví mě filmy s gay tematikou a taky gay sex! Co mám dělat?? Prostě to tak mám. A proč se mi líbí sex dvou chlapů?? To nevím, možná se mi líbí, když jsou k sobě dva chlapi něžní, možná se mi prostě líbí chlapi jako takoví (jako živočišný druh) :-) a pohled na sex dvou mužů mi prostě nijak nevadí. Ani na sex dvou žen. Reakce ToVyho je zvláštní. Zdá se, že mu vadí, že gay sex většině žen nevadí. O co mu může jít? Touží být vnímán jako úchyl?? To jsem z toho pochopila. Můžu ho uklidnit, většinová populace ho opravdu z velké části za úchyla považuje. Snad je teď ToVy klidnější :)) Nic ve zlým, lidé se zdravým rozumem v hlavě chápou, že homosexuální láska, je stejná jako každá jiná! Myslím, že kdyby byl ToVy heterosexuál, tak bude nesnášet gaye a opovrhovat jimi, protože jeho reakce na web Justinky je podle mě velmi netolerantní. Tenhle web nikoho nepoškozuje, nikoho k ničemu nenutí, nic nevnucuje, proč teda ToVy útočí?? Odpověď Justinky považuji za velmi vstřícnou a velkorysou. Být ToVym zastydím se a pokusím se přehodnotit svoje názory. Zdravím Justinku :)) PS: Jméno Justinka je odvozeno od Justina?? Asi blbá otázka, že?? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Layout by Luczaida.blog.cz | Nastaven 2. 2. 2015